Club Brugge KV - Oud-Heverlee Leuven 3-0 (2-0). Liga belgijska - 27. kolejka First Division A

W meczu 27. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 22 lutego, jedenastka FC Brugge wygrała z Oud-Heverlee 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Jan Breydelstadion.

Clinton Mata 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół FC Brugge wygrał aż sześć razy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Ignace Van der Brempt wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brugge, zdobywając bramkę w ósmej minucie starcia. Asystę przy golu zanotował Tahith Chong.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brugge w 39. minucie spotkania, gdy Ruud Vormer zdobył z karnego drugą bramkę.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę obejrzał David Hubert z Oud-Heverlee. W 62. minucie Eder Alvarez-Balanta zastąpił Thomasa Van den Keybusa.

W tej samej minucie trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Youssouph Badji, a murawę opuścił Bas Dost. W 67. minucie kartkę dostał Ignace Van der Brempt, piłkarz FC Brugge. Chwilę później trener Oud-Heverlee postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Musę Al-Taamariego. Na boisko wszedł Joshua Eppiah, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Oud-Heverlee: Václavowi Jemelce w 76. i Isaacowi Asante'owi w 86. minucie. Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Brugge: Charles De Ketelaere, Ignace Van der Brempt, Tahith Chong, na ich miejsce weszli: Federico Ricca, Nabil Dirar, David Okereke. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida Huberta, Siebe'a Schrijversa, Václava Jemelki zajęli: Isaac Asante, Daan Vekemans, Toon Raemaekers.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Clinton Mata. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył David Okereke.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Rafael Enrique Romo Pérez
 90′ Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Casper De Norre
62′ Eder Alvarez-Balanta
Siebe Schrijvers80′
 39′ (k.) Ruud Willem Vormer
Xavier Mercier
77′ Charles De Ketelaere
David Hubert50′ 80′
 8′ 67′ 77′ Ignace Van der Brempt
Musa Suleiman Al-Taamari68′
62′ Bas Dost
Thomas Henry
89′ Tahith Chong
Kamal Sowah
Ethan Shea Horvath
Kawin Thamsatchanan
77′ Federico Ricca Rostagnol
Filip Benković
77′ Nabil Dirar
Toon Raemaekers90′
62′ Thomas Van den Keybus
Derrick Katuku Tshimanga
62′ Youssouph Mamadou Badji
Isaac Asante80′ 86′
89′ David Chidozie Okereke
Joshua Felix Okpoda Eppiah68′
Daniel Alejandro Pérez Córdova
Daan Vekemans80′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna FC Brugge w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.