Club Brugge KV - Oud-Heverlee Leuven 1-1 (0-1). Liga belgijska - 9. kolejka First Division A

24 września na Jan Breydelstadion odbył się mecz 9. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami FC Brugge i Oud-Heverlee. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 26 000 widzów.

9. kolejka Belgia - First Division A
2021-09-24 20:45 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 26000 | Arbiter: Jasper Vergoote
Club Brugge KV
Oud-Heverlee Leuven
1
1
Clinton Mata 77'
C. Özkaçar 42'

Jedenastka FC Brugge bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół FC Brugge wygrał aż siedem razy, a przegrał tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Noa Noëll z jedenastki gospodarzy. Była to 17. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Oud-Heverlee nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Cenk Özkaçar. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Xavier Mercier.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oud-Heverlee.

W 57. minucie za Mykolę Kukharevycha wszedł Siebe Schrijvers. W 59. minucie w drużynie FC Brugge doszło do zmiany. Noah Mbamba-Muanda wszedł za Edera Alvareza-Balantę.

Trener FC Brugge postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Kamala Sowaha i na pole gry wprowadził napastnika Basa Leona, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 70. minucie arbiter ukarał kartką Kristiyana Malinova, piłkarza gości. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze Oud-Heverlee: Levan Shengelia, Sory Kaba, a na ich miejsce weszli Musa Al-Taamari, Xavier Mercier.

Jedenastce gospodarzy w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już 10 celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Clinton Mata. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mats Rits.

W 82. minucie sędzia przyznał kartkę Mathieu Maertensowi z Oud-Heverlee. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Oud-Heverlee doszło do zmiany. Mandela Keita wszedł za Kristiyana Malinova. W tej samej minucie trener Oud-Heverlee postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Mathieu Maertensa wszedł Dylan Ouédraogo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Rafael Enrique Romo Pérez
 77′ Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Alexis François De Sart
59′ Kamal Sowah
Xavier Mercier75′
17′ Noa Noëll Lang
Mathieu Maertens82′ 86′
Mats Rits
Casper De Norre
59′ Eder Alvarez-Balanta
Dylan Ouédraogo86′
59′ Noah Mbamba-Muanda
Mandela Keita86′
Brandon Mechele
Thibault Vlietinck
Ignace Van der Brempt
Sory Kaba75′
59′ Bas Leon Dost
Siebe Schrijvers57′
Wesley Moraes Ferreira da Silva
Levan Shengelia75′

Przewaga zespołu FC Brugge w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Oud-Heverlee przyznał dwie.

Zespół FC Brugge w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.