Club Brugge KV - KV Kortrijk 2-0 (2-0). Liga belgijska - 11. kolejka First Division A

15 października na Jan Breydelstadion odbyło się starcie 11. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami FC Brugge i Kortrijk. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Brugge 2-0. Na stadionie stawiło się 26 352 widzów.

11. kolejka Belgia - First Division A
2021-10-15 20:45 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 26352 | Arbiter: Bert Put
Club Brugge KV
KV Kortrijk
2
0
R. Vormer 32',45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 64 spotkania jedenastka FC Brugge wygrała 40 razy i zanotowała 10 porażek oraz 14 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kortrijk: Aleksandarowi Radovanoviciowi w 28. i Trentowi Sainsbury'emu w 30. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Brugge w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ruud Vormer.

W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gilles'a Dewaele'a z Kortrijk, a w 43. minucie Charles'a De Ketelaere'a z drużyny przeciwnej.

Zespół Kortrijk ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Ruud Vormer. Asystę przy bramce zaliczył Noa Noëll.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Marlosowi Morenowi, piłkarzowi gości. W tej samej minucie za Pape'a Guèyego wszedł Muhammed Badamosi.

W tej samej minucie Mathias Fixelles został zmieniony przez Victora Torpa, co miało wzmocnić drużynę Kortrijk. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christa-Emmanuela Maouassę na Eduarda Sobola w 69. minucie. W tej samej minucie trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Bas Leon, a murawę opuścił Hans Vanaken. Między 71. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Niedługo później trener Kortrijk postanowił wzmocnić linię napadu i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Marlosa Morena. Na boisko wszedł Dylan Mbayo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole FC Brugge doszło do zmiany. Ignace Van der Brempt wszedł za Kamala Sowaha.

Aleksandar Radovanović28′
69′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Kristof D'Haene
69′ Hans Vanaken
Kévin Vandendriessche
Mats Rits
Ante Palaversa
 32′, 45′ Ruud Willem Vormer
Mathias Fixelles58′
86′ Kamal Sowah
Marlos Moreno Durán58′ 85′
43′ 70′ Charles De Ketelaere
Pape Habib Guèye58′
79′ Noa Noëll Lang
Faïz Selemani71′
Senne Lammens
Joris Delle
Jack Hendry
Michiel Jonckheere
70′ Noah Mbamba-Muanda
Abdelkahar Kadri
69′ 79′ Eduard Sobol
Victor Torp Overgaard58′
86′ Ignace Van der Brempt
Muhammed Badamosi58′
79′ Jose Izquierdo
Dylan Mbayo85′
69′ 83′ Bas Leon Dost
Eric Ocansey

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników gości. Przyznał im trzy żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze FC Brugge dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedenastka FC Brugge w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.