Club Brugge KV - KRC Genk 3-2 (1-2). Liga belgijska - 21. kolejka First Division A

24 stycznia na Jan Breydelstadion odbyło się starcie 21. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami FC Brugge i KRC Genk. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Brugge 3-2.

B. Toma 34'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół FC Brugge zajmował pierwszą, natomiast jedenastka KRC Genk - drugą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 91 spotkań zespół FC Brugge wygrał 42 razy i zanotował 28 porażek oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Bas Dost. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Noa Noëll.

Niedługo później Junya Ito wywołał eksplozję radości wśród kibiców KRC Genk, zdobywając bramkę w 24. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Gerardo Arteaga.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 34. minucie Bastien Toma dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki pomógł Junya Ito.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener KRC Genk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Kristian Thorstvedt, a murawę opuścił Bastien Toma. A trener FC Brugge wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edera Alvareza-Balantę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Hans Vanaken. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ruud Vormer. Bramka padła po podaniu Clintona Maty.

W 76. minucie Ebere Onuachu został zmieniony przez Cyriela Dessersa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 77. minucie spotkania, gdy Brandon Mechele strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Noa Noëll.

W doliczonej trzeciej minucie meczu kartkę otrzymał Kristian Thorstvedt z KRC Genk. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Daniel Vuković
90′ Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Daniel Muñoz Mejía
Odilon Kossounou
Mark Alexander McKenzie
 77′ Brandon Mechele
Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa
Stefano Denswil
Angelo Smit Preciado Quiñónez
Mats Rits
Bastien Toma  34′ 61′
63′ Hans Vanaken
Gerardo Daniel Arteaga Zamora
 65′ Ruud Willem Vormer
Bryan Heynen
Noa Noëll Lang
Junya Ito  24′
 7′ 90′ Bas Dost
Ebere Paul Onuachu76′
78′ Charles De Ketelaere
Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo84′
Ethan Shea Horvath
Maarten Vandevoordt
90′ Federico Ricca Rostagnol
Jhon Janer Lucumí Bonilla
Eduard Sobol
Pierre Dwomoh
63′ Eder Alvarez-Balanta
Patrik Hroszovsky
90′ Youssouph Mamadou Badji
Luca Oyen84′
Emmanuel Bonaventure Dennis
Kristian Thorstvedt61′ 90′
78′ David Chidozie Okereke
Cyriel Dessers76′

Sędzia nie ukarał zawodników FC Brugge żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka KRC Genk w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.