Cercle Brugge KSV - KAS Eupen 1-2 (1-1). Liga belgijska - 8. kolejka First Division A

17 września na Jan Breydelstadion odbyło się starcie 8. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Cercle Brugge i Eupen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Eupen 2-1. Na stadionie zasiadło 3 551 widzów.

8. kolejka Belgia - First Division A
2021-09-17 20:45 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 3551 | Arbiter: Bert Put
E. Agbadou 81'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Eupen wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Eupen otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Edo Kayembe. Przy zdobyciu bramki pomógł Smail Prevljak.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 35. minucie bramkę wyrównującą zdobył Charles Vanhoutte. Asystę przy golu zanotował Álex Millán.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Andreasowi Beckowi z Eupen. Była to 38. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie sędzia ukarał kartką Smaila Prevljaka, zawodnika Eupen. Trener Eupen postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił obrońcę Andreasa Becka i na pole gry wprowadził napastnika Konana Jocelyna, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie Edo Kayembe został zmieniony przez Jérôme'a Déoma. W 72. minucie Olivier Deman został zmieniony przez Dina Hotiča, co miało wzmocnić zespół Cercle Brugge. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Borisa Lamberta na Sibiry'ego Keitę.

Piłkarze Eupen w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Emmanuel Agbadou. Sytuację bramkową stworzył Stef Peeters.

Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Od 85 minuty boisko opuścili piłkarze Cercle Brugge: Jesper Daland, Álex Millán, Rabbi Matondo, na ich miejsce weszli: Waldo Rubio, Ahoueke Denkey, Thibo Somers. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Isaaca Nuhu, Smaila Prevljaka zajęli: Silas Gnaka, Mamadou Koné. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Jordi Amat Maas
82′ 85′ Jesper Daland
Emmanuel Agbadou  81′
Victor Alexander da Silva
Andreas Beck38′ 58′
90′ Leonardo Adelino da Silva Lopes
Jens Cools
72′ Olivier Deman
Edo Kayembe  19′ 58′
Dimitar Velkovski
Boris Lambert77′
 35′ Charles Vanhoutte
Stef Peeters
90′ Rabbi Matondo
Smail Prevljak53′ 90′
85′ Alejandro Millán Iranzo
Pierre Ramses Akono
85′ Ahoueke Steeve Kévin Denkey
Jérôme Déom58′
72′ Dino Hotič
Sibiry Keita77′
85′ Waldo Rubio Martín
Konan Ignace Jocelyn N’Dri58′
90′ Thibo Somers
Mamadou Koné90′ 90′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Cercle Brugge w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.