Cercle Brugge KSV - KAS Eupen 1-2 (0-0). Liga belgijska - 30. kolejka First Division A

W pojedynku 30. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 9 stycznia, drużyna Cercle Brugge przegrała z Eupen 1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Jan Breydelstadion.

S. Prevljak 69',76'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Eupen wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Od 15. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Cercle Brugge oraz dwie drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Cercle Brugge w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie bramkę zdobył Kévin Hoggas.

W 63. minucie kartkę dostał Stef Peeters z drużyny gości. W tej samej minucie w jedenastce Eupen doszło do zmiany. Smail Prevljak wszedł za Jonathana Herisa.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Smail Prevljak. Asystę przy bramce zaliczył Adriano.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eupen w 76. minucie spotkania, gdy Smail Prevljak strzelił drugiego gola. W 81. minucie Julien Fontaine został zmieniony przez Jensa Coolsa.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Menno Koch z Eupen, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Benoîta Poulaina. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. A trener Cercle Brugge wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Leonarda Lopesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Charles Vanhoutte. W 86. minucie Anthony Musaba został zmieniony przez Thiba Somersa, co miało wzmocnić zespół Cercle Brugge. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Konana Jocelyna na Andreasa Becka.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Jonathan Steve Heris15′ 63′
37′ Jean Marcelin
Konan Ignace Jocelyn N’Dri88′
 53′ Kévin Hoggas
Correia Claro Adriano
29′ 82′ Charles Vanhoutte
Stef Peeters63′
Kylian Hazard
Edo Kayembe
Ike Ugbo
Amara Baby
86′ Anthony Musaba
Jens Cools81′
82′ Leonardo da Silva Lopes
Isaac Nuhu
Olivier Deman
Carlos Apna Embalo
86′ Thibo Somers
Smail Prevljak63′  69′, 76′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Cercle Brugge w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.