Cercle Brugge KSV - Club Brugge KV 1-2 (1-1). Liga belgijska - 22. kolejka First Division A

28 stycznia na Jan Breydelstadion odbyło się spotkanie 22. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Cercle Brugge i FC Brugge. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Brugge 2-1.

N. Lang 58'

Jedenastka FC Brugge bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 89 razy. Zespół FC Brugge wygrał aż 63 razy, zremisował 15, a przegrał tylko 11.

Taktyka trenera zespołu Cercle Brugge już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Cercle Brugge. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Cercle Brugge otworzyli wynik. W 28. minucie Anthony Musaba dał prowadzenie swojej drużynie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Niedługo później Brandon Mechele wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brugge, zdobywając bramkę w 37. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Odilon Kossounou.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie kartkę dostał Stefano Denswil, piłkarz FC Brugge.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brugge w 58. minucie spotkania, gdy Noa Noëll strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Basa Dosta.

W 63. minucie w jedenastce Cercle Brugge doszło do zmiany. Hannes Van der Bruggen wszedł za Kévina Hoggasa. A trener FC Brugge wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Okereke'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Noa Noëll. W 67. minucie Jérémy Taravel został zastąpiony przez Leonarda Lopesa.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce FC Brugge doszło do zmiany. Eder Alvarez-Balanta wszedł za Hansa Vanakena. W 79. minucie sędzia pokazał kartkę Matsowi Ritsowi z FC Brugge. Na murawie, jak to często zdarzało się Cercle Brugge w tym sezonie, pojawił się Alexander Corryn, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 84. minucie Giuliana Biancone'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie Ike Ugbo został zmieniony przez Ahoueke'a Denkeya, a za Anthony'ego Musabę wszedł na boisko Thibo Somers, co miało wzmocnić zespół Cercle Brugge. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Basa Dosta na Eduarda Sobola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Kouakou Odilon Dorgeless Kossounou
67′ Jérémy Taravel
Brandon Mechele  37′
84′ Giulian Biancone
Stefano Denswil54′
Dino Hotič
Ruud Willem Vormer
Victor Alexander da Silva
Hans Vanaken75′
63′ Kévin Hoggas
Mats Rits79′
Charles Vanhoutte
Noa Noëll Lang  58′ 63′
 28′ 84′ Anthony Tite Musaba
Bas Leon Dost89′
84′ Iké Dominique Ugbo
Charles De Ketelaere
Sébastien Bruzzese
Ethan Shea Horvath
84′ Alexander Jacques Corryn
Federico Ricca Rostagnol
67′ Leonardo Adelino da Silva Lopes
Eduard Sobol89′
Calvin Dekuyper
Ignace Van der Brempt
63′ Hannes Van der Bruggen
Eder Alvarez-Balanta75′
84′ Ahoueke Steeve Kévin Denkey
Youssouph Mamadou Badji
84′ Thibo Somers
David Chidozie Okereke63′

Drużyna FC Brugge była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników Cercle Brugge żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Brugge przyznał dwie żółte.

Zespół Cercle Brugge w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka FC Brugge w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.