Cercle Brugge - Anderlecht Bruksela 0-0. Liga belgijska - 26. kolejka First Division A

14 lutego na Jan Breydelstadion odbyło się starcie 26. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Cercle Brugge i Anderlechtu Bruksela. Mecz zakończył się remisem 0-0.

26. kolejka Belgia - First Division A
2021-02-14 20:45 | Stadion: Jan Breydelstadion | Arbiter: Nicolas Laforge
Cercle Brugge KSV
RSC Anderlecht Bruksela
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Cercle Brugge plącze się na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to zespół Anderlechtu Bruksela zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 88 pojedynków jedenastka Anderlechtu Bruksela wygrała 63 razy i zanotowała 12 porażek oraz 13 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Anderlechtu Bruksela rozpoczął w zmienionym składzie, za Jacoba Bruuna wszedł Paul Mukairu. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Jeanowi Harissonowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 60. minucie Anouar El Hadj został zmieniony przez Adriena Trebela. W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Michaelowi Murillowi z drużyny gości. Kibice Anderlechtu Bruksela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mohammeda Daudę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Lukas Nmecha.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Abdoulay Diaby wszedł za Francisa Apelete'a. Trener Cercle Brugge postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Oliviera Demana i na pole gry wprowadził napastnika Anthony'ego Musabę, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Timon Janis Wellenreuther
50′ Jean Harisson Marcelin
Kemar Michael Lawrence
88′ Dino Hotič
Albert-Mboyo Sambi Lokonga
78′ Olivier Deman
Anouar Ait El Hadj60′
84′ Ike Dominique Ugbo
Adrien Trebel60′
84′ Thibo Somers
Mohammed Dauda72′
88′ Ahoueke Steeve Kévin Denkey
Abdoulay Diaby72′
78′ Anthony Musaba
Paul Omo Mukairu46′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Cercle Brugge w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.