Beerschot-Wilrijk - Cercle Brugge 1-1 (1-0). Liga belgijska - 17. kolejka First Division A

W starciu 17. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 13 stycznia, jedenastka Beerschot-Wilrijka zremisowała z Cercle Brugge 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Olympisch Stadion w Antwerpii.

A. Musaba 89'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Yanowi Vorogovskiemu z drużyny gospodarzy. Była to 14. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beerschot-Wilrijka w 22. minucie spotkania, gdy Musashi Suzuki zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Raphael Holzhauser.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Beerschot-Wilrijka.

W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Kylianowi Hazardowi z Cercle Brugge. W 71. minucie za Yana Vorogovskiego wszedł Grégory Grisez.

W tej samej minucie trener Beerschot-Wilrijka postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Abdulię Sanyanga wszedł Dario Van den Buijs, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Beerschot-Wilrijka doszło do zmiany. Marius Noubissi wszedł za Musashiego Suzukiego. Po chwili trener Cercle Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Thibo Somers, a murawę opuścił Kylian Hazard.

W 89. minucie kartką został ukarany Ryan Sanusi, zawodnik gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Anthony Musaba wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cercle Brugge, strzelając gola w tej samej minucie starcia. W doliczonej pierwszej minucie meczu w zespole Beerschot-Wilrijka doszło do zmiany. Blessing Eleke wszedł za Raphaela Holzhausera.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Charles Vanhoutte
90′ Raphael Holzhauser
Anthony Musaba  89′
14′ 71′ Yan Vorogovskiy
Kylian Hazard57′ 87′
89′ Ryan Sanusi
Frank Kanoute
 22′ 78′ Musashi Suzuki
Dino Hotič
71′ Abdulia Sanyang
Ike Ugbo
Wouter Biebauw
Warleson Stellion Lisboa Oliveira
71′ Grégory Grisez
Alexander Corryn
Denys Prychynenko
Victor Alexander da Silva
71′ Dario Van den Buijs
Jean Marcelin
Senne Ceulemans
Leonardo da Silva Lopes
90′ Blessing Chibukie Eleke
Calvin Dekuyper
78′ Marius Noubissi
Olivier Deman

Kévin Hoggas

Thibo Somers87′

Przewaga jedenastki Cercle Brugge w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Cercle Brugge przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Cercle Brugge w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.