Anderlecht Bruksela - Royal Antwerp 2-2 (0-0). Liga belgijska - 2. kolejka First Division A

W pojedynku 2. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 8 maja, jedenastka Anderlechtu Bruksela zremisowała z Royalem Antwerp 2-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Lotto Park w Brukseli.

D. Mbokani 49',84'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 92 starcia drużyna Anderlechtu Bruksela wygrała 50 razy i zanotowała 17 porażek oraz 25 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Anderlechtu Bruksela rozpoczęła w zmienionym składzie, za Joshuę Cullena wszedł Adrien Trebel.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Royalu Antwerp w 49. minucie spotkania, gdy Dieumerci Mbokani zdobył pierwszą bramkę. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Yari Verschaeren. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Jacob Bruun.

W 68. minucie za Jacoba Bruuna wszedł Majeed Ashimeru. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Royal Antwerp: Birgerowi Verstraetemu w 73. i Martinowi Hongli w 81. minucie. Chwilę później trener Anderlechtu Bruksela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Mohammed Dauda, a murawę opuścił Yari Verschaeren.

W tej samej minucie w zespole Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Francis Apelete wszedł za Anouara El Hadja.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dieumerci Mbokani z Royalu Antwerp. W samej końcówce pojedynku w drużynie Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Paul Mukairu wszedł za Bogdana Mykhaylichenkę.

Niedługo później Matthew Miazga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Anderlechtu Bruksela, strzelając kolejnego gola w szóstej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Adrien Trebel.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Abdoulaye Seck4′
 90′ 40′ Matthew Miazga
Ritchie Ria Alfons De Laet
Elias Cobbaut
Maxime Le Marchand
89′ Bogdan Mykhaylichenko
Aurélio Gabriel Ulineia Buta
Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Birger Danny Verstraete73′
10′ 46′ Joshua Jon Cullen
Pieter Gerkens
68′ Jacob Bruun Larsen
Koji Miyoshi
 57′ 84′ Yari Verschaeren
Martin Hongla Yma81′
Lukas Nmecha
Jordan Zacharie Lukaku
84′ Anouar Ait El Hadj
Dieumerci Mbokani Bezua  49′, 84′ (k.)
Timon Janis Wellenreuther
Ortwin De Wolf
Killian Sardella
Alireza Safar Beiranvand
84′ Francis Apelete Amuzu
Zeno Van Den Bosch
68′ Majeed Ashimeru
Nana Opoku Ampomah
46′ Adrien Trebel
Nill De Pauw
84′ Mohammed Dauda
Alexis François De Sart
89′ Paul Omo Mukairu
Ivan Pavlic

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Royalu Antwerp pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Royalu Antwerp nie skorzystała ze zmian.