Anderlecht Bruksela - FC Brugge 3-3 (1-1). Liga belgijska - 5. kolejka First Division A

20 maja na Lotto Park w Brukseli odbyło się starcie 5. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Anderlechtu Bruksela i FC Brugge. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3.

N. Lang 57'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna FC Brugge zajmowała drugą, natomiast jedenastka Anderlechtu Bruksela - trzecią pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 147 pojedynków drużyna Anderlechtu Bruksela wygrała 56 razy i zanotowała 46 porażek oraz 45 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy FC Brugge otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Hans Vanaken. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Charles De Ketelaere.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W trzeciej minucie doliczonego czasu Lukas Nmecha wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Anderlechtu Bruksela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francisa Apelete'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Majeed Ashimeru. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. Drugą połowę jedenastka Anderlechtu Bruksela rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yariego Verschaerena wszedł Jacob Bruun.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół FC Brugge przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 1-2 zdobył po raz drugi w 54. minucie Hans Vanaken. Bramka padła po podaniu Charles'a De Ketelaere'a.

Drużyna Anderlechtu Bruksela ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie trafił Noa Noëll. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 zdobytych bramek. Przy strzeleniu gola pomagał Ruud Vormer.

W 65. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lukas Nmecha z Anderlechtu Bruksela. Asystę przy bramce zaliczył Matthew Miazga.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Ederowi Alvarezowi-Balancie z FC Brugge. W 73. minucie Joshua Cullen zastąpił Adriena Trebela. W 76. minucie arbiter ukarał kartką Lukasa Nmechę, zawodnika gospodarzy.

Po chwili trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł David Okereke, a murawę opuścił Noa Noëll. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Albert-Mboyo Sambi, piłkarz Anderlechtu Bruksela.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonej czwartej minucie spotkania wynik ustalił Jacob Bruun. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Michael Murillo.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3.

Brandon Mechele
85′ Bogdan Vasylyovych Mykhaylichenko
Eder Alvarez-Balanta70′ 90′
87′ Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Hans Vanaken  13′, 54′
73′ Anouar Ait El Hadj
Ruud Willem Vormer
46′ Majeed Ashimeru
Mats Rits
73′ Joshua Jon Cullen
Eduard Sobol
46′ Yari Verschaeren
Charles De Ketelaere89′
 45′ (k.), 65′ 76′ Lukas Nmecha
Noa Noëll Lang  57′ 86′
Timon Janis Wellenreuther
Ethan Shea Horvath
Zeno Koen Debast
Stefano Denswil
46′ Francis Apelete Amuzu
Matej Mitrović90′
73′ Adrien Trebel
Ignace Van der Brempt
46′  90′ Jacob Bruun Larsen
Tahith Chong
73′ Mohammed Dauda
Bas Leon Dost89′
85′ Paul Omo Mukairu
David Chidozie Okereke86′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Anderlechtu Bruksela w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.