Anderlecht Bruksela - FC Brugge 2-1 (0-0). Liga belgijska - 33. kolejka First Division A

11 kwietnia na Lotto Park w Brukseli odbyło się starcie 33. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Anderlechtu Bruksela i FC Brugge. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Anderlechtu Bruksela 2-1.

N. Lang 53'

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się czwarta i pierwsza drużyna Firstu Division A.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 145 spotkań zespół Anderlechtu Bruksela wygrał 55 razy i zanotował 46 porażek oraz 44 remisy.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół FC Brugge rozpoczął w zmienionym składzie, za Youssoupha Badjego wszedł Noa Noëll. W 49. minucie kartką został ukarany Odilon Kossounou, piłkarz gości.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Brugge w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Noa Noëll. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Anderlechtu Bruksela wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francisa Apelete'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Majeed Ashimeru. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 67. minucie Adrien Trebel został zastąpiony przez Joshuę Cullena.

Piłkarze Anderlechtu Bruksela nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie bramkę wyrównującą zdobył Lukas Nmecha. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Francis Apelete.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anderlechtu Bruksela w 76. minucie spotkania, gdy Albert-Mboyo Sambi strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Joshua Cullen.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Brugge: Eduardowi Sobolowi w 79. i Clintonowi Macie w 81. minucie. W tej samej minucie w zespole FC Brugge doszło do zmiany. Tahith Chong wszedł za Charles'a De Ketelaere'a. Chwilę później trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Daniel Pérez, a murawę opuścił Bas Dost.

W tej samej minucie Hans Vanaken został zmieniony przez Edera Alvareza-Balantę, co miało wzmocnić drużynę FC Brugge. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anouara El Hadja na Paula Mukairu oraz Yariego Verschaerena na Abdoulaya Diaby'ego. W 90. minucie arbiter przyznał kartkę Matthewowi Miazdze z zespołu gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço81′
90′ Matthew Miazga
Odilon Kossounou49′
Elias Cobbaut
Brandon Mechele
Bogdan Mykhaylichenko
Eduard Sobol79′
 76′ Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Hans Vanaken84′
67′ Adrien Trebel
Mats Rits
90′ Yari Verschaeren
Ruud Willem Vormer
67′ Majeed Ashimeru
Charles De Ketelaere81′
 72′ Lukas Nmecha
Bas Dost84′
85′ Anouar Ait El Hadj
Youssouph Mamadou Badji46′
Bart Verbruggen
Ethan Shea Horvath
Killian Sardella
Stefano Denswil
67′ Francis Apelete Amuzu
Matej Mitrović
67′ Joshua Jon Cullen
Eder Alvarez-Balanta84′
Jacob Bruun Larsen
Tahith Chong81′
90′ Abdoulay Diaby
Noa Noëll Lang46′  53′
85′ Paul Omo Mukairu
Daniel Alejandro Pérez Córdova84′

Drużyna FC Brugge zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Brugge przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.