Anderlecht Bruksela - Beerschot-Wilrijk 4-2 (1-0). Liga belgijska - 12. kolejka First Division A

24 października na Lotto Park w Brukseli odbyło się starcie 12. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Anderlechtu Bruksela i Beerschot-Wilrijka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Anderlechtu Bruksela 4-2. Mecz obejrzało 20 000 widzów.

12. kolejka Belgia - First Division A
2021-10-24 16:00 | Stadion: Lotto Park | Widzów: 20000 | Arbiter: Christof Dierick
J. Dom 81'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Anderlechtu Bruksela w 45. minucie spotkania, gdy Sergio Gómez strzelił z karnego pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Anderlechtu Bruksela.

Na drugą połowę drużyna Beerschot-Wilrijka wyszła w zmienionym składzie, za Leona Krekovicia wszedł Issa Soumaré. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Beerschot-Wilrijk: Moisésowi Caicedowi w 47. i Mohamedowi Halaimii w 51. minucie.

W 54. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Beerschot-Wilrijka Lawrence Shankland.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Lawrence Shankland. Asystę zaliczył Ramiro Vaca.

Po godzinie gry kartkę dostał Anouar Ait z Anderlechtu Bruksela. W 61. minucie za Ismailę Coulibaly'ego wszedł Raphael Holzhauser.

Niedługo później Christian Kouamé wywołał eksplozję radości wśród kibiców Anderlechtu Bruksela, strzelając kolejnego gola w 69. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomógł Mats Olsson.

W 71. minucie Issa Soumaré został zmieniony przez Jorena Doma, co miało wzmocnić jedenastkę Beerschot-Wilrijka. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benita Ramana na Joshuę Zirkzeego. W 72. minucie kartkę dostał Mats Olsson, zawodnik Anderlechtu Bruksela. Chwilę później trener Anderlechtu Bruksela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Francis Apelete, a murawę opuścił Anouar Ait.

W tej samej minucie w drużynie Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Majeed Ashimeru wszedł za Matsa Olssona.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania wynik na 4-1 podwyższył Majeed Ashimeru. Asystę przy bramce zaliczył Joshua Zirkzee.

Piłkarze Beerschot-Wilrijka szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 81. minucie wynik ustalił Joren Dom. Bramka padła po podaniu Raphaela Holzhausera.

W 82. minucie Moisés Caicedo został zmieniony przez Abdouliego Sanyanga, co miało wzmocnić jedenastkę Beerschot-Wilrijka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Kouamégo na Lisandra Magallána. Na sześć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Raphaelowi Holzhauserowi z zespołu gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-2.

Pierre Bourdin
 45′ (k.) Sergio Gómez Martín
Jan Van den Bergh
Joshua Jon Cullen
Ismaila Cheick Coulibaly61′
Yari Verschaeren
Leon Kreković46′
60′ 75′ Anouar Ait El Hadj
Moisés Isaac Caicedo Corozo47′ 82′
72′ 75′ Mats Kristoffer Olsson
Ramiro Vaca Ponce
74′ Benito Raman
Tom Daniel Bart Pietermaat
 69′ 90′ Christian Michael Kouamé Kouakou
Lawrence Shankland  56′ 54′ (samob.)
Colin Coosemans
Wouter Biebauw
90′ Lisandro Magallán
Apostolos Konstantopoulos
Bogdan Vasylyovych Mykhaylichenko
Joren Dom71′  81′
75′ Francis Apelete Amuzu
Raphael Holzhauser61′ 84′
75′  78′ Majeed Ashimeru
Ilias Sebaoui
Lior Refaelov
Abdoulie Sanyang82′
74′ Joshua Orobosa Zirkzee
Issa Soumaré46′ 71′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.