Anderlecht Bruksela - Beerschot-Wilrijk 2-0 (1-0). Liga belgijska - 19. kolejka First Division A

W starciu 19. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 27 grudnia, jedenastka Anderlechtu Bruksela wygrała z Beerschot-Wilrijkiem 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Lotto Park w Brukseli.

P. Mukairu 71'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Beerschot-Wilrijka.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Tarik Tissoudali został zmieniony przez Mariusa Noubissiego.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Denys Prychynenko z Beerschot-Wilrijka. Była to 28. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Anderlechtu Bruksela w 32. minucie spotkania, gdy Lukas Nmecha zdobył z karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Anderlechtu Bruksela.

Trener Beerschot-Wilrijka postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił obrońcę Daria Van den Buijsa i na pole gry wprowadził napastnika Blessinga Eleke'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie kartką został ukarany Ismaila Coulibaly, zawodnik gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Anderlechtu Bruksela, strzelając kolejnego gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Paul Mukairu. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Percy Tau.

W 90. minucie arbiter ukarał kartkami Antoine'a Colassina z Anderlechtu Bruksela i Pierre'a Bourdina, Blessinga Eleke'a z drużyny gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Ismaila Cheick Coulibaly69′
84′ Percy Muzi Tau
Yan Vorogovskiy66′
Francis Apelete Amuzu
Raphael Holzhauser81′
 32′ (k.) 90′ Lukas Nmecha
Musashi Suzuki
 71′ 87′ Paul Omo Mukairu
Frédéric Frans
87′ 90′ Antoine Benjamin Colassin
Ayrton Mboko46′
84′ Anouar Ait El Hadj
Blessing Chibukie Eleke66′ 90′
Mustapha Bundu
Marius Noubissi16′
90′ Mohammed Dauda
Abdulia Sanyang81′

Jedenastka Beerschot-Wilrijka zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Anderlechtu Bruksela otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Beerschot-Wilrijka dokonał pięciu zmian.