3. kolejka Pro League: RSC Anderlecht Bruksela - Royal Antwerp FC 1-2 (1-1)

7 kwietnia na Stade Constant Vanden Stock w Brukseli odbył się mecz 3. kolejki belgijskiej Pro League pomiędzy drużynami Anderlechtu Bruksela i Royalu Antwerp. Starcie zakończyło się zwycięstwem Royalu Antwerp 2-1. Na stadionie zasiadło 19 000 widzów.

D. Mbokani 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Anderlechtu Bruksela wygrał aż 10 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko dwa.

Już w pierwszych minutach drużyna Anderlechtu Bruksela próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Anderlechtu Bruksela otworzyli wynik. W 33. minucie bramkę zdobył Pieter Gerkens. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Andy Najar.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Didier Lamkel. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Dieumerci Mbokani.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Anderlechtu Bruksela rozpoczął w zmienionym składzie, za Jamesa Lawrence'a wszedł Sebastiaan Bornauw. Trener Royalu Antwerp postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Ivo Rodrigues, a murawę opuścił William Owusu.

W 63. minucie kartkę otrzymał Didier Lamkel z jedenastki gości. W 65. minucie za Francisa Amuzu wszedł Ivan Santini.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Royalu Antwerp przyniosły efekt bramkowy. W 83. minucie Dieumerci Mbokani dał prowadzenie swojej jedenastce. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 84. minucie Yannick Bolasie został zmieniony przez Zakarię Bakkali, co miało wzmocnić drużynę Anderlechtu Bruksela. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liora Refaelova na Davida Simão. W 90. minucie sędzia ukarał kartką Andy'ego Najara, zawodnika gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Dino Arslanagić
46′ James Alexander Lawrence
Matheus Borges Domingues
Serigne Modou Kara Mbodji
Simen Kristiansen Juklerød
90′ Andy Najar
Daniel Opare
65′ Francis Apelete Amuzu
Lior Refaelov90′
 33′ Pieter Gerkens
Didier Lamkel Zé  39′ 63′
84′ Yannick Bolasie Yala
William Owusu Acheampong58′
Frank Boeckx
Jens Teunckens
Dennis Appiah
Dylan Batubinsika
46′ Sebastiaan Bornauw
David Martins Simão90′
84′ Zakaria Bakkali
Sambou Yatabaré
Edo Kayembe
Amara Baby
Peter Žulj
Jonathan Bolingi Mpangi Merikani
65′ Ivan Santini
Ivo Tiago dos Santos Rodrigues58′

Przewaga zespołu Anderlechtu Bruksela w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Anderlechtu Bruksela w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.