Reklama

Reklama

FC Barcelona pozywa Komitet Rozgrywek i prezydenta ligi

FC Barcelona ogłosiła, że wniosła sprawę do Trybunału ds. Sportu przeciwko prezydentowi Primera Division Javierowi Tebasowi i Komitetowi Rozgrywek. Wszystko z powodu ostatnich wydarzeń na meczu z Valencią.

- Słowa Tebasa są nieodpowiedzialne i nieodpowiednie dla osoby rządzącej ligą - tłumaczył decyzję Barcelony prezes klubu Josep Maria Bartomeu.

W ostatnim ligowym meczu "Barca" mierzyła się z Valencią. Po golu Lionela Messiego na 3-2, w kierunku cieszących się piłkarzy Barcelony z trybun poleciała butelka. Chociaż przedmiot bezpośrednio trafił tylko w Neymara, kilku zawodników "Dumy Katalonii" także upadło na ziemię. To zachowanie nie spodobało się prezydentowi ligi, który otwarcie skrytykował piłkarzy "Blaugrany".

- Wyglądało to, jak gra w butelkę. Wszyscy widzieliśmy te obrazki. Miliony dzieci na to patrzyło. Byłoby mi wstyd, gdyby moje dzieci widziały, jak coś udaję albo źle się zachowuje - powiedział po tych wydarzeniach prezydent Javier Tebas.

Reklama

Za rzucenie plastikową butelką przez jednego z kibiców, Valencia została ukarana grzywną - 1500 euro. Hiszpański Związek Piłki Nożnej podkreślił jednak, że piłkarze Barcelony sprowokowali kibiców Valencii nadmierną ekspresją radości po zdobytym golu.

- Komitet Rozgrywek nie jest od wydawania osądów, ale karania - argumentował natomiast prezes Barcelony.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama