FC Barcelona. Długa przerwa Andresa Iniesty

Oficjalna strona internetowa Barcelony poinformowała, że Andres Iniesta będzie musiał pauzować od sześciu do ośmiu tygodni. Pomocnik nabawił się poważnej kontuzji podczas sobotniego meczu z Valencią (3-2).

Iniesta doznał urazu więzadła pobocznego w prawym kolanie. Zawodnik upadł na murawę z wielkim grymasem bolu na twarzy po starciu z Enzo Perezem. Hiszpan od razu pokazał w kierunku ławki, że będzie potrzebna pomoc sztabu medycznego. Murawę opuścił na noszach.

W najlepszym wypadku Iniesta może wrócić do gry po sześciu tygodniach. Możliwe, że wtedy udałoby mu się zdążyć na zaplanowane na trzeciego grudnia starcie z Realem Madryt. Jeśli jednak jego przerwa potrwa dłużej, zobaczymy go na murawie dopiero w nowym roku.

Iniesta opuścił murawę w meczu z Valencią już w 14. minucie. Na boisku zastąpił go Ivan Rakitić.

Barcelona pokonała Valencię 3-2, ale zwycięskiego gola zdobyła dopiero w doliczonym czasie gry. Z karnego bramkarza gospodarzy pokonał Lionel Messi.

Po meczu zawodnicy Barcelony w mediach społecznościowych życzyli swojemu kapitanowi szybkiego powrotu do zdrowia.

"Wracaj szybko do zdrowia kapitanie, bo cię potrzebujemy" - napisał Luis Suarez.

"Dużo zdrowia bracie! Wracaj do nasz szybko! Potrzebujemy cię! Dużo siły!" - pisał z kolei Neymar.