Reklama

Reklama

Raków wiodącą siłą

W cotygodniowym podsumowaniu wydarzeń z polskiego podwórka piłkarskiego z cyklu "Ekstraklasa", Paulina Czarnota-Bojarska zwróciła uwagę na Raków Częstochowa. Zdaniem dziennikarki, drużyna Marka Papszuna ma swój własny wypracowany pomysł na grę na boisku. Czy zespół zwycięży w finale Pucharu Polski?

Tym razem Paulina Czarnota-Bojarska skupiła się na Rakowie Częstochowa. Dziennikarka postanowiła już teraz pogratulować drużynie dobrych występów w tym sezonie.

- Być może przed wielkim finałem nie wypada, ale to bardzo dobry sezon, który może zakończyć się w fantastyczny sposób. Jeśli Raków Częstochowa wygra finał Pucharu Polski, a na finale rozgrywek Ekstraklasy sięgnie po wicemistrzostwo Polski, to rzeczywiście niesamowicie zapisze się w historii na ich stulecie - powiedziała ekspertka w swoim cotygodniowym wideoblogu.

Zdaniem dziennikarki, wszystko w ekipie Rakowa zostało dobrze przemyślane.

Reklama

- Piłkarze zostali bardzo solidnie wyselekcjonowani do zespołu. Zarówno przez trenera Marka Papszuna, jak i cały zespół szkoleniowy - dodała Czarnota-Bojarska.

Kunszt trenerski Michała Papszuna

Dyspozycja Rakowa jest zaskoczeniem?

- W poprzednim sezonie, poznając Ekstraklasę, Raków miał swoje lepsze i gorsze momenty. Zaprezentował się jednak na plus. Już w swoim drugim sezonie Raków stał się najbardziej wiodącą siłą. To drużyna, która jest w TOP3 i zalicza bardzo dobry sezon. Widać, że drużyna potrafi dobrze grać w piłkę i ma swój wypracowany pomysł - nadmieniła dziennikarka.

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Ekspertka Polsatu Sport dodała jeszcze słowa uznania dla trenera Marka Papszuna. Czy jego taktyka sprawdzi się też na szerszym, europejskim podwórku?

- Właściciel Klubu Marek Świerczewski wie, że postawił na właściwą osobę. Marek Papszun jest dzisiaj jednym z najbardziej utalentowanych polskich trenerów. To trener, na którego zakusy mają też inne kluby. Zbudował solidną drużynę, która za chwilę przywdzieje europejski garnitur. To z pewnością będzie dla Rakowa spore wyzwanie organizacyjne, ale też sportowe. Pewnie są już myślami przy tym, jak zaprezentować się w Europie przyzwoicie. Wiemy przecież, że polskie kluby mają z tym nie lada kłopot - powiedziała Paulina Czarnota-Bojarska.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL