Reklama

Reklama

Paulina Czarnota-Bojarska przygląda się myślom szkoleniowym w Wiśle Kraków

Jak co tydzień dziennikarka Polsatu Sport postanowiła zagłębić się w temat Ekstraklasy. Tym razem jej uwagę skupili szkoleniowcy Wisły Kraków, z których każdy w klubie zostawił cząstkę swojego ja. Kto zdaniem Pauliny Czarnoty-Bojarskiej zasłużył sobie na szczególną uwagę?

Tym razem piłkarska ekspertka na tapetę wzięła Wisłę Kraków, a konkretnie trenerów, którzy mieli swój epizod w klubie. Paulina Czarnota-Bojarska wymieniła w swoim wideoblogu szereg nazwisk, wśród których zaszczytne miejsce zajęła grupa szkoleniowców reprezentacyjnych

Reklama

- Z Wisłą Kraków pracowały niesamowite osobowości. Trenerzy reprezentacji Polski, którzy potem nimi się stali. To między innymi Wojciech Łazarek, czyli niesamowicie barwna postać. Oczywiście Adam Nawałka, Franciszek Smuda, Jerzy Engel - to te osoby, które zaliczam do grypy trenerów, którzy potem prowadzili reprezentację Polski. To też Henryk Kasperczak. Była to nowa jakość, która wówczas przyszła do Wisły. Ma świetne francuskie CV - powiedziała Paulina Czarnota-Bojarska.

Teraz w Wiśle panuje nowy rozdział. Dziennikarka zastanawia się, jak nowa myśl szkoleniowa wpłynie na piłkarzy.

Myśli szkoleniowe w Wiśle Kraków

- Dzisiaj jest w Wiśle niemiecka myśl szkoleniowa, czyli gramy do końca, ciężkie treningi i dużo treningów z piłką. Wisła Kraków faktycznie może się podobać. Czy powróci do lat swojej największej świetności? Zobaczymy. Na boisku zaczyna się natomiast bardzo fajnie bronić. Pytanie, czy piłkarze wytrzymają takie obciążenia - dodała dziennikarka.

Eksperckie oko dotarło pamięcią również do okresu czeskiego i serbskiego.

- Wcześniej w Wiśle mieliśmy też sympatyczną czeską myśl szkoleniową, czyli Verner Liczka. Był to człowiek niezwykle uśmiechnięty, z którym miło się pracowało. Jak na tamte lata wprowadzał różne standardy, czy to wcześniej w Polonii Warszawa, czy potem w Wiśle Kraków. Była też serbska myśl szkoleniowa Dragomira Okuki - nadmieniła jeszcze Paulina Czarnota-Bojarska.

A


Dowiedz się więcej na temat: Paulina Czarnota-Bojarska | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje