Reklama

Reklama

Ekstraklasa. Paulina Czarnota-Bojarska: System niemiecki się sprawdza

W cotygodniowym wideoblogu Paulina Czarnota-Bojarska jak zwykle skupiła się na polskim podwórku piłkarskim. Tym razem jej uwagę przyciągnęli trenerzy. Czy niemiecka myśl szkoleniowa naprawdę się sprawdza?

Paulina Czarnota-Bojarska tym razem jak sama zauważyła, wystąpiła przed widzami Interii Sport w nieco innym wydaniu. Dziennikarka postanowiła skupić się na bieżących wydarzeniach w Ekstraklasie, ale jej uwagę przyciągnęli głównie szkoleniowcy.

Reklama

- Nieco zagotowało się, jeśli chodzi o pozycję trenera Śląska Wrocław. Zaczęło się od tweeta Zbigniewa Bońka. Panowie prezesi, trenerzy w PZPN wcale nie czekają na wasze oferty pracy. Potem okazało się, kto dzwonił. W wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Piotr Waśniewski przyznał, że to on sondował Macieja Stolarczyka, że nie oznacza to od razu, że trener Laviczka zostanie zwolniony - powiedziała ekspertka.

Dziennikarka Polsatu Sport postanowiła przyjrzeć się systemowi szkolenia. Szczególnie skupiła się na tym niemieckim.

- Postanowiłam usystematyzować przepisy klubu na to, jaki trener ma prowadzić drużynę ku jak najlepszym wynikom. Wydaje się, że ostatnio bardzo dobrze sprawdzał się system niemiecki. Kosta Runjaić i jego Pogoń Szczecin to budowany przez niego od kilku sezonów zespół. Kto wie, czy na za chwilę pięknym nowym stadionie Pogoń nie będzie święcić mistrza Polski. Ta drużyna ostatnio nie przegrywała. Zatrzymała się na meczu z Wisłą Kraków - klubowi na innej niemieckiej myśli szkoleniowej - skomentowała autorka "Ekstraklasy".

Wisła Kraków to też zespół kierowany przez niezwykłą osobowość.

- Peter Hyballa wydaje się, że ma swój przepis i pomysł na Wisłę. To niezwykle ciekawa osobowość, ekscentryczny człowiek i "kolorowy ptak". To trener, który szaleje przy ławce i motywuje. Zmotywował zresztą Wisłę do lepszej gry. System niemiecki się sprawdza - oceniła dziennikarka.

Zerkając na sposób sterowania drużyną, w wideoblogu pojawił się również wątek giełdy nazwisk.

- Jest też system reprezentacyjny, bo Legia sięgnęła po Czesława Michniewicza, wyciągając go z kadry U-21. Jeśli zerkniemy na giełdę nazwisk w przypadku, gdy jakiś klub zaczyna nawet po cichu rozglądać się za nowym trenerem, wymienia się Jacka Magierę, Macieja Stolarczyka, czy ostatnio niepracującego już z reprezentacją Jerzego Brzęczka - powiedziała jeszcze Paulina Czarnota-Bojarska.

AB

Dowiedz się więcej na temat: Paulina Czarnota-Bojarska | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje