Reklama

Reklama

Znamy sędziów Klubowych Mistrzostw Świata

Komisja Sędziowska FIFA wyznaczyła pięciu sędziów głównych, którzy poprowadzą mecze na zbliżających się Klubowych Mistrzostwach Świata. Każdy arbiter pochodzi z innego zakątka świata, a z UEFA nominację otrzymał Francuz, który uznawany jest za kontrowersyjnego sędziego.


W tym roku Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i potrwają od 3 do 12 lutego. W turnieju udział weźmie 7 klubów, które pochodzą z różnych federacji. Wyjątkiem jest Azja, z której wystąpią dwa kluby: Al-Jazira Club i Al-Hilal.

Spotkania Klubowych Mistrzostw Świata sędziować będą: Christopher Beath (Australia), Mustapha Ghorbal (Algieria), César Arturo Ramos Palazuelos (Meksyk), Fernando Rapallin (Argentyna) i Clément Turpin (Francja). Każdy z tych arbitrów bierze ze sobą dwóch asystentów, z którymi tworzyć będą stałe zespoły.

Reklama

Kontrowersyjny wybór FIFA


Z pewnością wiele osób może kojarzyć charakterystycznego arbitra z Argentyny, który na EURO 2020 prowadził kilka spotkań, a jego styl przypadł do gustu wielu fanów. Nominacja Clémenta Turpina z Francji jest dość zaskakująca. Na wspomnianym EURO popełnił on kilka błędów i po fazie grupowej zakończył już swój udział w turnieju. Arbiter przez wielu nazywany jest kontrowersyjnym z racji tego, jak radzi sobie na arenie międzynarodowej i w rodzimej Ligue 1.

Dodatkowo powołani zostali sędziowie VAR: Ammar Aljeneibi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Drew Fischer (Kanada), Mauro Vigliano (Argentyna), Nicolas Gallo (Kolumbia), Willy Delajod (Francja), Massimiliano Irrati (Włochy) i Pol van Boekel (Holandia). Swojego jedynego przedstawiciela będzie miała także Konfederacja Piłkarska Oceanii, która wysyła David Yareboinen (Papua-Nowa Gwinea), który pełnić będzie funkcję sędziego technicznego.

Historyczny debiut na Klubowych Mistrzostwach Świata


W tegorocznej edycji nie wystąpił zespół Auckland City, który wygrał Ligę Mistrzów Oceanii. Zespół w związku z restrykcjami, jakie panują w Nowej Zelandii musiał wycofać się z rozgrywek. W związku z tym federacja Oceanii zdecydowała, że na Klubowe Mistrzostwa Świata pojedzie zespół AS Pirae z Tahiti, będący jednocześnie pierwszą drużyną w historii, która reprezentować będzie ten kraj na prestiżowej imprezie.

W rundzie kwalifikacyjne o miejsce w ćwierćfinale powalczą Al-Jazira Club, zwycięzca UAE Arabian Gulf League i wspomniany AS Pirae. Następnie do walki włączą się CF Monterrey, zwycięzca Ligi Mistrzów CONCACAF, mistrz Azjatyckiej Ligi Mistrzów Al-Hilal i Al-Ahly Kair, który zwyciężył Afrykańską Ligę Mistrzów. W półfinale na resztę czekają już SE Palmeiras i Chelsea Londyn.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy