Reklama

Reklama

Skandal w Rumunii. Bramka została zdobyta ręką!

W piątkowym meczu rumuńskiej Liga I doszło do skandalu. Sepsi Sfântu Gheorghe wygrało 3-1 z Universitatea Krajowa, jednak całość przykrywa fatalna decyzja sędziego, który uznał bramkę strzeloną ręką.

W 8. minucie zawodnik Universitatea Krajowa Elvir Koljic po bardzo dobrym podaniu oddał strzał na bramkę z piątego metra. Bramkarz Roland Niczuly podjął interwencję i zablokował futbolówkę. Piłka odbiła się od golkipera i trafiła w wystawioną w bok rękę Elvira Koljica, a następnie wpadła do pustej bramki.

Doświadczony sędzia Iulian Calin nie zauważył zagrania piłki ręką i zdecydował się na uznanie gola dla przyjezdnych na 1-1. Niestety pozostali arbitrzy także nie dopatrzyli się przewinienia i ostatecznie w kuriozalnych i wręcz skandalicznych okolicznościach gol został uznany.

Reklama

Decyzja sędziów wywołała spore zamieszanie, a zawodnicy Sepsi Sfântu Gheorghe zaczęli protestować. Mieli oni także pretensje do strzelca bramki, który nie przyznał się do tego, że strzelił gola ręką.

Poważny błąd sędziów, którzy uznali gola strzelonego ręką

Oglądając powtórki, wydaje się nawet, że Elvir Koljic wykonał celowy ruch ręki, aby nią zdobyć gola. Zgodnie z przepisami gry takiej bramki nie można uznać. Co więcej za próbę zdobycia gola ręką należy się żółta kartka i taka powinna być finalna decyzja. Niestety sędziowie popełnili poważny błąd uznając gola strzelonego ręką. Przyczyna jest prosta - po prostu tego nikt z zespołu sędziów nie zauważył.

Na całe szczęście dla sędziów gospodarze i tak wygrali spotkanie i cała sytuacja nie będzie miała większych konsekwencji i z czasem rozejdzie się "po kościach".

Czytaj także: Wywiad z Jakubem Błaszczykowskim

Czytaj także: Mateusz Borek krytykuje Cezarego Kuleszę

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy