Reklama

Reklama

Mariusz się wzruszył

W cotygodniowym viedoblogu Jerzy Mielewski znowu przyjrzał się bliżej siatkarskim wydarzeniom. Tym razem na tapecie znalazł się Mariusz Wlazły i jego transfer ze SKRY Bełchatów do Trefla Gdańsk.

Na dobry początek roku Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe PGE SKRA Bełchatów. Tym samym Mariusz Wlazły zaliczył udany mecz ze swoim nowym klubem, do którego przeszedł po kilkunastu latach gry w Bełchatowie.

Reklama

W oczy siatkarskiego mistrza zajrzał siatkarski ekspert Jerzy Mielewski, który dojrzał w nich nutkę wzruszenia.

"Mariusz Wlazły po raz pierwszy od siedemnastu sezonów zmienił klub i od tego sezonu reprezentuje Trefl Gdańsk. To nie było tak, że Wlazły był wybitnie zadowolony, że opuszcza Bełchatów. Pomimo swojego wielkiego doświadczenia postanowił nie przerywać kariery i zagrać jeszcze w barwach Trefla. To nie jest tajemnica, że grając mecze z klubem, którego nadal jesteś legendą, to jest mecz, który powoduje szybsze bicie serca. To było widać. Do tego poniosły moment przed spotkaniem, kiedy koszulka wjechała pod dach hali Energa w Bełchatowie. Mariusz się wzruszył, natomiast bardzo chciał ten mecz wygrać" - ocenił Jerzy Mielewski.

Na szybko oceniając spotkanie, Trefl zagrał dobry mecz ze znaczącym udziałem 37-latka w nowych barwach.

"To był świetny mecz Mariusza Wlazłego. Jego skuteczność wynosiła w okolicach 60 procent. [...] Całościowo zespół musiał zagrać genialnie" - dodał ekspert Polsatu Sport.

Trefl rozgromił SKRĘ 3-1. Tym samym pierwszy raz od 2016 roku zwyciężył w ligowym spotkaniu z bełchatowianami. Zespół z Gdańska zasługuje na specjalną uwagę. Według dziennikarza, w drużynie panuje szczególny duch walki.

"Trefl kolejny sezon jest pozytywną niespodzianką. Tak było w ubiegłym sezonie w niedokończonych rozgrywkach i tak jest teraz. To zespół, który jest ciekawie budowany i nie dysponuje najwyższym budżetem w naszej lidze, natomiast to, co pokazuje to nieprawdopodobna chemia i team spirit zawodników, którzy się rozumieją i dążą do sukcesu" - powiedział jeszcze Jerzy Mielewski.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie.

Sprawdź!

A

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Mielewski | siatkówka | Mariusz Wlazły | Trefl Sopot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje