WSG Wattens - LASk 2-0 (0-0). Liga austriacka - 23. kolejka Bundesligi

4 kwietnia na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku odbyło się spotkanie 23. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami WSG Wattens i LASku. Mecz zakończył się zwycięstwem WSG Wattens 2-0.

Ž. Rogelj 59'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką René Rennera z LASku, a w 44. minucie Ferdinanda Oswalda z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie sędzia wskazał na wapno, ale Philipp Wiesinger nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka LASku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy WSG Wattens w 48. minucie spotkania, gdy Zlatko Dedic strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Johannes Naschberger.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Johannes Eggestein z drużyny LASku. Była to 57. minuta starcia.

Jedenastka LASku ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół WSG Wattens, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wynik na 2-0 podwyższył Žan Rogelj. W zdobyciu bramki pomógł Zlatko Dedic.

W 66. minucie Petar Filipović zastąpił Andrésa Andradego. W tej samej minucie trener LASku postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mads Møller, a murawę opuścił Peter Michorl. A trener WSG Wattens wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Floriana Riedera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nikolai Baden.

Między 78. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze WSG Wattens: Tobias Anselm, Zlatko Dedic, Johannes Naschberger, Žan Rogelj, na ich miejsce weszli: Renny Smith, Benjamin Pranter, Florian Toplitsch, Florian Buchacher. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce René Rennera, Johannesa Eggesteina zajęli: Marvin Potzmann, Dominik Reiter. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Baden
44′ Ferdinand Oswald
Peter Michorl66′
89′ Johannes Naschberger
Reinhold Ranftl
 59′ 89′ Žan Rogelj
James Robert Holland
82′ Tobias Anselm
René Renner32′ 78′
Nemanja Celic
Thomas Goiginger
 48′ 82′ Zlatko Dedic
Johannes Eggestein57′ 79′
73′ Nikolai Baden Frederiksen
Husein Balić
Benjamin Ozegovic
Thomas Gebauer
89′ Florian Buchacher
Andrés Alberto Andrade Cedeño66′
Stefan Hager
Marvin Potzmann78′
82′ Benjamin Pranter
Christian Ramsebner
73′ Florian Rieder
Lukas Grgic
82′ Renny Piers Smith
Mads Emil Møller Madsen66′
89′ Florian Toplitsch
Dominik Reiter79′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom WSG Wattens, a piłkarzom LASku pokazał dwie.

Jedenastka WSG Wattens w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna LASku w drugiej połowie dokonała czterech zmian.