WSG Swarovski Tirol - TSV Hartberg 2-2 (1-1). Liga austriacka - 11. kolejka Bundesligi

17 października na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku odbył się mecz 11. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami WSG Wattens i Hartberg. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Spotkanie obejrzało 1 333 widzów.

11. kolejka Austria - Bundesliga
2021-10-17 14:30 | Stadion: Tivoli Stadion Tirol | Widzów: 1333 | Arbiter: Markus Hameter
D. Avdijaj 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Hartberg wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hartberg w czwartej minucie spotkania, gdy Manfred Gollner strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Denisa Tomica ze WSG Wattens, a w 43. minucie Tobiasa Kainza z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 44. minucie gola wyrównującego strzelił Athanasios Petsos.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Hartberg wyszedł w zmienionym składzie, za Manfreda Gollnera wszedł Nemanja Belaković.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Donis Avdijaj.

Między 53. a 63. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom WSG Wattens i jedną drużynie przeciwnej. Trener WSG Wattens wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Markusa Wallnera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Giacomo Vrioni. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 69. minucie Renny Smith został zmieniony przez Leona Klassena.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Donis Avdijaj, piłkarz Hartberg. W 79. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ferdinand Oswald osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Zespół Hartberg długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 35 minut, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Maxime Aglago. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Leon Klassen.

W doliczonym czasie gry w zespole WSG Wattens doszło do zmiany. Justin Forst wszedł za Thomasa Sabitzera. Chwilę później trener Hartberg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia na plac gry wszedł Philipp Erhardt, a murawę opuścił Tobias Kainz. W tej samej minucie w drużynie Hartberg doszło do zmiany. Philipp Sturm wszedł za Jürgena Heila.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Vrioni
79′ Ferdinand Oswald
René Swete
Fabian Koch
Thomas Rotter63′
 44′ Athanasios Petsos
Manfred Gollner  4′ (k.) 46′
 84′ Maxime Aglago Awoudja
Mario Sonnleitner
80′ Bror Emil Blume Jensen
Tobias Kainz43′ 90′
Žan Rogelj
David Stec
55′ 69′ Renny Piers Smith
Jürgen Heil90′
35′ 80′ Denis Tomic
Christian Klem
Valentino Müller
Matija Horvat
90′ Thomas Sabitzer
Noel Niemann80′
53′ 69′ Giacomo Vrioni
Donis Avdijaj  49′ 72′
80′ Benjamin Ozegovic
Raphael Lukas Sallinger
69′ Leon Klassen
Thomas Kofler
80′ Johannes Naschberger
Michael Steinwender
Alexander Ranacher
Philipp Erhardt90′
90′ Justin Forst
Nemanja Belaković46′
Felix Kerber
Gabriel Lemoine80′
69′ Markus Wallner
Philipp Sturm90′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom WSG Wattens, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Zespół WSG Wattens w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.