WSG Swarovski Tirol - SV Ried 4-2 (3-0). Liga austriacka - 9. kolejka Bundesligi

25 września na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku odbył się mecz 9. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami WSG Wattens i Ried. Starcie zakończyło się zwycięstwem WSG Wattens 4-2. Na stadionie zasiadło 1 111 widzów.

9. kolejka Austria - Bundesliga
2021-09-25 17:00 | Stadion: Tivoli Stadion Tirol | Widzów: 1111 | Arbiter: Alexander Harkam
S. Chabbi 59',85'

Zespół Ried bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Ried wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Felix Bacher został zmieniony przez Rennego Smitha.

Nieoczekiwanie zawodnicy WSG Wattens nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie bramkę zdobył Thomas Sabitzer. Przy strzeleniu gola pomagał Stefan Skrbo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy WSG Wattens w 31. minucie spotkania, gdy Raffael Behounek zdobył drugą bramkę. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Stefan Skrbo.

W 39. minucie kartkę obejrzał Daniel Offenbacher z Ried.

W 45. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Thomas Sabitzer ze WSG Wattens. Asystę przy bramce po raz trzeci zaliczył Stefan Skrbo.

Trener Ried wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Philippa Pomera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Markus Lackner. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić pierwszą bramkę. Na drugą połowę drużyna Ried wyszła w zmienionym składzie, za Feliksa Seiwalda, Murata Şatina weszli Michael Lercher, Seifedin Chabbi.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Seifedin Chabbi. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Stefana Nutza.

Piłkarze WSG Wattens szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 4-1 strzelił hat-tricka w 63. minucie Thomas Sabitzer. Asystę zaliczył Žan Rogelj.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Ried doszło do zmiany. Luca Meisl wszedł za Juliana Wießmeiera. Chwilę później trener WSG Wattens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Johannes Naschberger, a murawę opuścił Thomas Sabitzer. W tej samej minucie w jedenastce WSG Wattens doszło do zmiany. Denis Tomic wszedł za Brora Blumego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Seifedin Chabbi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ried, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie pojedynku. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Renny Smith z zespołu gospodarzy. Była to 86. minuta starcia.

W 87. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Alexander Ranacher, Markus Wallner, a na ich miejsce weszli Žan Rogelj, Stefan Skrbo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Julian Wießmeier74′
 31′ Raffael Behounek
Constantin Reiner
6′ Felix Bacher
Tin Plavotić
Leon Klassen
Felix Seiwald46′
Athanasios Petsos
Markus Lackner46′
87′ Žan Rogelj
Nikola Stosic
87′ Stefan Skrbo
Daniel Offenbacher39′
Valentino Müller
Stefan Nutz
76′ Bror Emil Blume Jensen
Murat Şatin46′
 28′, 45′, 63′ 76′ Thomas Sabitzer
Leo Mikić
Benjamin Ozegovic
Christoph Haas
Mario Andric
Julian Baumgartner
76′ Johannes Naschberger
Milos Jovicic
87′ Alexander Ranacher
Michael Lercher46′
6′ 86′ Renny Piers Smith
Luca Emanuel Meisl74′
76′ Denis Tomic
Philipp Pomer46′
87′ Markus Wallner
Seifedin Chabbi46′  59′, 85′

Drużyna WSG Wattens była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka WSG Wattens dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.