WSG Swarovski Tirol - SKN Sankt Pölten 0-1 (0-0). Liga austriacka - 18. kolejka Bundesligi

20 lutego na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku odbył się mecz 18. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami WSG Wattens i Sankt Polten. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sankt Polten 1-0.

K. Schulz 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Sankt Polten wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Danielowi Drescherowi z Sankt Polten. Była to trzecia minuta spotkania.

Trener Sankt Polten postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 27. minucie na plac gry wszedł Daniel Schütz, a murawę opuścił Daniel Luxbacher. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Sankt Polten rozpoczął w zmienionym składzie, za Daniela Schütza wszedł Taylor Booth. W 61. minucie Tobias Anselm został zmieniony przez Benjamina Prantera.

Trener WSG Wattens wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Johannesa Naschbergera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Žan Rogelj. W 63. minucie w zespole Sankt Polten doszło do zmiany. Dor Hugi wszedł za Alexandra Schmidta. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Johannes Naschberger, piłkarz WSG Wattens.

Jedynego gola meczu strzelił Kofi Schulz dla drużyny Sankt Polten. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Taylor Booth.

W 74. minucie Samuel Tetteh został zmieniony przez George'a Daviesa, a za Daniela Dreschera wszedł na boisko Peter Pokorný, co miało wzmocnić jedenastkę Sankt Polten. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Floriana Riedera na Brunona Soaresa. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sankt Polten: Taylorowi Boothowi w 77. i Danielowi Luxbacherowi w 82. minucie.

Daniel Drescher3′ 74′
61′ Žan Rogelj
Daniel Luxbacher82′ 27′
Nemanja Celic
Robert Ljubičić
84′ Florian Rieder
Lukas Tursch
61′ Tobias Anselm
Taylor Booth46′ 77′
84′ Bruno Gabriel Soares
George Kweku Davies74′
61′ 72′ Johannes Naschberger
Emilian Metu
61′ Benjamin Pranter
Peter Pokorný74′
Renny Piers Smith
Daniel Schütz27′ 46′
Florian Toplitsch
Dor Hugi63′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy WSG Wattens obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna WSG Wattens w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Sankt Polten wymienił pięciu graczy.