WSG Swarovski Tirol - SK Austria Klagenfurt 0-1 (0-0). Liga austriacka - 17. kolejka Bundesligi

4 grudnia na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku odbyło się starcie 17. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami WSG Wattens i SK Austria Klagenfurt. Mecz zakończył się zwycięstwem SK Austria Klagenfurt 1-0.

17. kolejka Austria - Bundesliga
2021-12-04 17:00 | Stadion: Tivoli Stadion Tirol | Arbiter: Chiristian-Petru Ciochirca
WSG Swarovski Tirol
SK Austria Klagenfurt
0
1
R. Behounek 90' (samob.)

Jedenastka SK Austria Klagenfurt bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki SK Austria Klagenfurt.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom WSG Wattens oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 57. minucie Christopher Cvetko został zastąpiony przez Alexandra Fuchsa. Trener SK Austria Klagenfurt postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Aleksa Timossiego i na pole gry wprowadził napastnika Darija Pecirepa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 82. minucie arbiter pokazał kartkę Turgayowi Gemicibaşiemu z jedenastki gości. Trener WSG Wattens wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Markusa Wallnera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Thomas Sabitzer. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze WSG Wattens: Johannes Naschberger, Denis Tomic, a na ich miejsce weszli Athanasios Petsos, Žan Rogelj.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał kartką Alexandra Fuchsa, zawodnika gości.

W 90. minucie do własnej bramki trafił zawodnik WSG Wattens Raffael Behounek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Denisowi Tomicowi, piłkarzowi WSG Wattens.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania, w zespole WSG Wattens za Valentina Müllera wszedł Justin Forst, a w drużynie SK Austria Klagenfurt Florian Rieder zmienił Floriana Jaritza.

Michael Blauensteiner
90′ (samob.) Raffael Behounek
Thorsten Mahrer
Maxime Aglago Awoudja
Nicolas Wimmer17′
Leon Klassen
Till Sebastian Schumacher18′
15′ 86′ Athanasios Petsos
Christopher Brian Cvetko57′
31′ 86′ Žan Rogelj
Turgay Philipp Gemicibaşi82′
Bror Emil Blume Jensen
Patrick Greil
90′ Valentino Müller
Alex Emilio Timossi Andersson81′
Giacomo Vrioni
Markus Pink
86′ Thomas Sabitzer
Alexander Fuchs57′ 88′
86′ Johannes Naschberger
Thomas Roberts
90′ Justin Forst
Gloire Amanda
86′ 90′ Denis Tomic
Florian Jaritz90′
86′ Markus Wallner
Darijo Pecirep81′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze WSG Wattens otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół WSG Wattens w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.