WSG Swarovski Tirol - Rapid Wiedeń 1-2 (1-2). Liga -

26 maja na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku odbyło się spotkanie ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami Tirolu i Rapidu Wiedeń. Mecz zakończył się zwycięstwem Rapidu Wiedeń 2-1.

26 maja  na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku odbyło się spotkanie   ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami Tirolu  i Rapidu Wiedeń. Mecz zakończył się zwycięstwem Rapidu Wiedeń 2-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Rapidu Wiedeń wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Kofiemu Schulzowi, piłkarzowi Tirolu.

Już na początku meczu to zawodnicy Rapidu Wiedeń otworzyli wynik. W 10. minucie bramkę zdobył Marco Grüll. Przy zdobyciu bramki pomagał Robert Ljubičić.

Drużyna Tirolu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Rapidu Wiedeń, strzelając kolejnego gola. W 13. minucie kolejną bramkę dla drużyny Rapidu Wiedeń zdobył Jonas Auer. Bramka padła po podaniu Žana Rogelja.

Giacomo Vrioni wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tirolu, strzelając gola w 27. minucie spotkania. W 39. minucie żółtą kartkę obejrzał Maximilian Hofmann z Rapidu Wiedeń.

W piątej minucie doliczonego czasu za Maximiliana Hofmanna wszedł Leopold Querfeld. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Tirolu postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Juliusa Ertlthalera i na pole gry wprowadził napastnika Stefana Skrbo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 57. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Tirolu: Valentino Müller, Žan Rogelj, Thomas Sabitzer, Fabian Koch, na ich miejsce weszli: Sandi Ogrinec, Felix Bacher, Tim Prica, Alexander Ranacher. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christopha Knasmüllnera, Bernharda Zimmermanna, Roberta Ljubičicia, Marca Grülla zajęli: Koya Kitagawa, Nicolas Binder, Moritz Oswald, Denis Bosnjak.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rapid Wiedeń: Kevinowi Wimmerowi w 66. i Denisowi Bosnjakowi w 86. minucie. Kofi Schulz z Tirolu w samej końcówce meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w czwartej minucie. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Timowi Price z zespołu Tirolu.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Tirolu w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.