WSG Swarovski Tirol - Rapid Wiedeń 1-1 (0-0). Liga austriacka - 22. kolejka Bundesligi

W meczu 22. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 21 marca, zespół WSG Wattens zremisował z Rapidem 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku.

K. Arase 74'

Drużyna Rapidu bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Rapidu wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rapid: Mateo Baraciowi w 33. i Thorstenowi Schickowi w 45. minucie.

W 51. minucie arbiter ukarał kartką Davida Gugganiga, piłkarza WSG Wattens. W 65. minucie za Floriana Riedera wszedł Florian Buchacher.

W tej samej minucie trener WSG Wattens postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tobias Anselm, a murawę opuścił Zlatko Dedic. Tobias Anselm nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego piąta bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 67. minucie kartkę dostał Maximilian Ullmann z zespołu Rapidu. Kibice Rapidu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christopha Knasmüllnera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Taxiarchis Fountas. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Bramkarz WSG Wattens wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż dziewięć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Kelvin Arase.

Między 79. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze WSG Wattens: David Schnegg, Žan Rogelj, Athanasios Petsos, na ich miejsce weszli: Benjamin Pranter, Johannes Naschberger, Bruno Soares. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcela Ritzmaiera, Kelvina Arasego zajęli: Srdan Grahovac, Yusuf Demir.

Zawodnicy WSG Wattens szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 84. minucie Tobias Anselm wyrównał wynik meczu. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Nemanja Celic.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania kartkę otrzymał Bruno Soares z WSG Wattens. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Rapidu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Maximilian Hofmann
51′ David Gugganig
Mateo Barać33′
80′ David Schnegg
Maximilian Ullmann67′
80′ Athanasios Petsos
Dejan Petrovič
80′ Žan Rogelj
Kelvin Arase  74′ 79′
Nemanja Celic
Marcel Ritzmaier79′
65′ Florian Rieder
Dejan Ljubičić
65′ Zlatko Dedic
Taxiarchis Fountas68′
Nikolai Baden Frederiksen
Ercan Kara 90′ (k.)
Benjamin Ozegovic
Paul Gartler
65′ Florian Buchacher
Leo Greiml
80′ 90′ Bruno Gabriel Soares
Lukas Sulzbacher
80′ Johannes Naschberger
Srdan Grahovac79′
80′ Benjamin Pranter
Christoph Knasmüllner68′
Renny Piers Smith
Deni Alar
65′  84′ Tobias Anselm
Yusuf Demir79′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy WSG Wattens obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka WSG Wattens w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Rapidu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.