WSG Swarovski Tirol - Linzer Athletik-Sport-Klub 2-1 (2-0). Liga -

23 maja na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku odbył się mecz ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami Tirolu i LASK Linz. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tirolu 2-1.

23 maja  na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku odbył się mecz   ADMIRAL Bundesliga pomiędzy drużynami Tirolu  i LASK Linz. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tirolu 2-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków jedenastka LASK Linz wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

W zdobyciu bramki pomógł Kofi Schulz.

W tym czasie to zawodnicy Tirolu otworzyli wynik. W 22. minucie bramkę zdobył Giacomo Vrioni.

W 42. minucie za Huseina Balicia wszedł Andreas Gruber.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tirolu w 45. minucie spotkania, gdy Thomas Sabitzer strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Giacomo Vrioni.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom LASK Linz: Oumarowi Sako w 56. i Brankowi Jovičiciowi w 58. minucie. Między 60. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Tirolu: Thomas Sabitzer, Valentino Müller, na ich miejsce weszli: Tim Prica, Sandi Ogrinec. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hong Hyeon-Seoka, Oumara Sako zajęli: Peter Michorl, Jan Boller.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Tirolu postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Žana Rogelja wszedł Felix Bacher, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Tirolu utrzymać prowadzenie. Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Raffael Behounek z zespołu Tirolu. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Goiginger.

W doliczonej pierwszej minucie meczu w drużynie Tirolu doszło do zmiany. Alexander Ranacher wszedł za Juliusa Ertlthalera. Zespołowi LASK Linz zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Tirolu.

Zawodnicy Tirolu dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Tirolu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka LASK Linz wykorzystała wszystkie zmiany.