WSG Swarovski Tirol - FC Salzburg 3-2 (1-1). Liga austriacka - 26. kolejka Bundesligi

21 kwietnia na Tivolim Stadionie Tirol w Innsbrucku odbył się pojedynek 26. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami WSG Wattens i Salzburga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem WSG Wattens 3-2.

B. Aaronson 58'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Salzburga wygrał aż cztery razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Salzburga otworzyli wynik. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Enock Mwepu.

W 19. minucie sędzia pokazał kartkę Bernardowi, zawodnikowi Salzburga.

Piłkarze WSG Wattens nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie Nikolai Baden wyrównał wynik meczu. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Nemanja Celic.

W 32. minucie kartkę obejrzał Benjamin Pranter z WSG Wattens. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Salzburga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mërgima Berishę, Antoine'a Bernède'a, Noaha Okafora weszli Patson Daka, Zlatko Junuzović, Brenden Aaronson.

Trzeba było trochę poczekać, aby Brenden Aaronson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salzburga, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Karim-David Adeyemi.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Enock Mwepu, piłkarz Salzburga. Chwilę później trener WSG Wattens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Johannes Naschberger, a murawę opuścił Florian Rieder. W 70. minucie Benjamin Pranter został zmieniony przez Rennego Smitha.

W 71. minucie arbiter pokazał kartkę Davidowi Gugganigowi z zespołu WSG Wattens.

Jedenastka Salzburga niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 18 minut, drużyna WSG Wattens doprowadziła do remisu. Gola strzelił Nikolai Baden. Asystę przy golu zaliczył Žan Rogelj.

Kibice Salzburga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lukę Sučicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Karim-David Adeyemi.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 3-2 w samej końcówce spotkania zdobył Renny Smith. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Žana Rogelja.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku w drużynie WSG Wattens doszło do zmiany. Stefan Lauf wszedł za Nikolaiego Badena. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

André Ramalho Silva
71′ David Gugganig
Noah Arinzechukwu Okafor46′
67′ Florian Rieder
Nicolas Seiwald
32′ 70′ Benjamin Pranter
Karim-David Adeyemi79′
 29′, 76′ 90′ Nikolai Baden Frederiksen
Oumar Mickael Solet Bomawoko
67′ Johannes Naschberger
Brenden Russell Aaronson46′  58′
70′  89′ Renny Piers Smith
Zlatko Junuzović46′
Florian Toplitsch
Luka Sučić79′
90′ Stefan Lauf
Patson Daka46′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy WSG Wattens. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Salzburga otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół WSG Wattens w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Salzburga w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.