Wolfsberger - SK Austria Klagenfurt 2-1 (1-0). Liga austriacka - 12. kolejka Bundesligi

23 października na Lavanttal Arena odbył się pojedynek 12. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Wolfsberger i SK Austria Klagenfurt. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wolfsberger 2-1. Starcie obejrzało 5 351 widzów.

12. kolejka Austria - Bundesliga
2021-10-23 17:00 | Stadion: Lavanttal Arena | Widzów: 5351 | Arbiter: Chiristian-Petru Ciochirca
A. Timossi Andersson 46'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się trzecia i czwarta jedenastka Bundesligi.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wolfsberger w 16. minucie spotkania, gdy Thorsten Röcher strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Eliel Peretz.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Eliel Peretz z Wolfsberger. Była to 30. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Wolfsberger.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alex Timossi wywołał eksplozję radości wśród kibiców SK Austria Klagenfurt, zdobywając bramkę w 46. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Markus Pink.

Zawodnicy Wolfsberger szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie wynik ustalił Michael Liendl. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Thorsten Röcher.

W 53. minucie za Fabia Markelica wszedł Alexander Fuchs. W następstwie utraty bramki trener SK Austria Klagenfurt postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił obrońcę Tilla Schumachera i na pole gry wprowadził napastnika Floriana Jaritza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 63. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom SK Austria Klagenfurt i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Wolfsberger wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daria Vizingera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Thorsten Röcher. Od 84 minuty boisko opuścili zawodnicy Wolfsberger: Eliel Peretz, Luka Lochoshvili, Michael Liendl, na ich miejsce weszli: Kai Stratznig, David Gugganig, Cheikhou Dieng. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Floriana Riedera, Ivana Šaravani zajęli: Gloire Amanda, Thomas Roberts. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Nicolas Wimmer
67′ 90′ Luka Lochoshvili
Ivan Šaravanja86′
Amar Dedić
Till Sebastian Schumacher58′
30′ 84′ Eliel Peretz
Christopher Brian Cvetko
Matthäus Taferner
Alex Emilio Timossi Andersson  46′ 63′
Mario Leitgeb
Florian Rieder86′
 51′ 90′ Michael Liendl
Fabio Markelic53′
 16′ 81′ Thorsten Röcher
Patrick Greil
Tai Baribo
Markus Pink
Manuel Kuttin
Lennart Franklin Moser
90′ David Gugganig
Alexander Fuchs53′
Jonathan Scherzer
Philipp Hütter
84′ Kai Lukas Stratznig
Thomas Roberts86′
Christopher Wernitznig
Gloire Amanda86′
90′ Cheikhou Dieng
Florian Jaritz58′
81′ Dario Vizinger
Darijo Pecirep

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.