Wolfsberger - LASk 0-4 (0-2). Liga austriacka - 30. kolejka Bundesligi

W meczu 30. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 12 maja, zespół Wolfsberger skompromitował się z LASkiem 0-4 (0-2). Spotkanie odbyło się na Lavanttal Arena.

D. Reiter 90'

Drużyna LASku przed meczem zajmowała szóstą pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół LASku wygrał aż dziewięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników LASku w 18. minucie spotkania, gdy Johannes Eggestein zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Thomas Goiginger.

Drużyna Wolfsberger ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie wynik na 0-2 podwyższył Reinhold Ranftl. Przy zdobyciu bramki pomógł Johannes Eggestein.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 61. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Johannes Eggestein z LASku. W 62. minucie Dario Vizinger zastąpił Dejana Joveljicia.

W 66. minucie Michael Novak został zmieniony przez Lukasa Schöfla, co miało wzmocnić zespół Wolfsberger. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Johannesa Eggesteina na Adama Grigera. Po chwili trener Wolfsberger postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Cheikhou Dieng, a murawę opuścił Michael Liendl. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Adis Jasic, Kai Stratznig, a na ich miejsce weszli Christopher Wernitznig, Matthäus Taferner.

A trener LASku wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dominika Reitera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Husein Balić. Posunięcie trenera było słuszne. Dominika Reitera zdobył czwartą bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dominik Reiter wywołał eksplozję radości wśród kibiców LASku, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie starcia. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Thomas Goiginger.

Minutę później w zespole LASku doszło do zmiany. Christian Ramsebner wszedł za Petara Filipovicia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Alexander Schlager
66′ Michael Novak
Lukas Grgic
74′ Matthäus Taferner
Reinhold Ranftl  26′
74′ Christopher Wernitznig
Peter Michorl79′
Mario Leitgeb
René Renner90′
74′ Michael Liendl
Thomas Goiginger
Thorsten Röcher
Johannes Eggestein  18′, 61′ (k.) 72′
62′ Dario Vizinger
Husein Balić79′
Alexander Kofler
Thomas Gebauer
Tarik Muharemovic
Marvin Potzmann90′
74′ Adis Jasic
Christian Ramsebner90′
66′ Lukas Schöfl
Mads Emil Møller Madsen79′
74′ Kai Lukas Stratznig
Dominik Reiter79′  90′
74′ Cheikhou Dieng
Adam Griger72′
62′ Dejan Joveljić
Patrick Plojer

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.