Wolfsberger - LASk 0-3 (0-0). Liga austriacka - 14. kolejka Bundesligi

27 stycznia na Lavanttal Arena odbyło się starcie 14. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Wolfsberger i LASku. Pojedynek zakończył się zwycięstwem LASku 3-0.

J. Holland 79'

Zespół LASku bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół LASku wygrał aż siedem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Svena Spranglera z Wolfsberger, a w 29. minucie Reinholda Ranftla z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę LASku w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Andreas Gruber. Przy zdobyciu bramki pomagał Gernot Trauner.

W 54. minucie Dario Vizinger zastąpił Thorstena Röchera. W 57. minucie w zespole LASku doszło do zmiany. Husein Balić wszedł za Thomasa Goigingera. A trener Wolfsberger wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cheikhou Dienga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Matthäus Taferner.

W 58. minucie w jedenastce Wolfsberger doszło do zmiany. Kai Stratznig wszedł za Svena Spranglera.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna LASku, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył ponownie w 60. minucie Andreas Gruber. Asystę zaliczył Johannes Eggestein.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Mariowi Leitgebowi z Wolfsberger. Była to 67. minuta meczu. Niedługo później trener LASku postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Dominik Reiter, a murawę opuścił Andreas Gruber. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Wolfsberger doszło do zmiany. Christopher Wernitznig wszedł za Maria Leitgeba.

Niedługo później James Holland wywołał eksplozję radości wśród kibiców LASku, strzelając kolejnego gola w 79. minucie spotkania. W 88. minucie w drużynie LASku doszło do zmiany. Mads Møller wszedł za Jamesa Hollanda.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

James Robert Holland  79′ 88′
58′ Matthäus Taferner
Reinhold Ranftl29′
5′ 58′ Sven Sprangler
Peter Michorl
67′ 73′ Mario Leitgeb
René Renner
Michael Liendl
Andreas Gruber  50′, 60′ 72′
Dejan Joveljić
Johannes Eggestein
54′ Dario Vizinger
Petar Filipović
54′ Thorsten Röcher
Marvin Potzmann
58′ Kai Lukas Stratznig
Husein Balić57′
73′ Christopher Wernitznig
Mads Emil Møller Madsen88′
58′ Cheikhou Dieng
Dominik Reiter72′

Zawodnicy Wolfsberger obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna LASku w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.