Wolfsberger Athletik Club - TSV Hartberg 0-0. Liga austriacka - 13. kolejka Bundesligi

23 stycznia na Lavanttal Arena odbyło się starcie 13. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Wolfsberger i Hartberg. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

13. kolejka Austria - Bundesliga
2021-01-23 17:00 | Stadion: Lavanttal Arena | Arbiter: Manuel Schüttengruber
Wolfsberger Athletik Club
TSV Hartberg
0
0

Już w pierwszych minutach zespół Wolfsberger próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Julius Ertlthaler z Hartberg. Była to 43. minuta pojedynku.

Między 55. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Wolfsberger i jedną drużynie przeciwnej. W 60. minucie Dejan Joveljić został zmieniony przez Thorstena Röchera.

Niedługo później trener Wolfsberger postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Christopher Wernitznig, a murawę opuścił Matthäus Taferner. W 78. minucie kartkę otrzymał Mario Leitgeb z drużyny gospodarzy. Niedługo później trener Hartberg postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Jürgena Heila wszedł Stefan Gölles, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis.

Felix Luckeneder
75′ Jonathan Scherzer
Christian Klem
55′ 75′ Matthäus Taferner
Jürgen Heil60′ 90′
Sven Sprangler
Sascha Horvath73′
78′ Mario Leitgeb
Julius Ertlthaler43′ 62′
Michael Liendl
Bakary Nimaga
Dario Vizinger
Rajko Rep
58′ 60′ Dejan Joveljić
Marc Andre Schmerböck62′
Manuel Kuttin
Raphael Lukas Sallinger
75′ Guram Giorbelidze
Stefan Gölles90′
Nemanja Rnić
Thomas Rotter
60′ Thorsten Röcher
Lukas Ried62′
Kai Lukas Stratznig
Samson Okikiola Tijani73′
75′ Christopher Wernitznig
Seifedin Chabbi
Cheikhou Dieng
Dario Tadić62′

Przewaga drużyny Wolfsberger w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Wolfsberger w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.