Wolfsberger Athletik Club - Sturm Graz 1-3 (1-0). Liga austriacka - 32. kolejka Bundesligi

22 maja na Lavanttal Arena odbyło się spotkanie 32. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Wolfsberger i Sturmu Graz. Mecz zakończył się zwycięstwem Sturmu Graz 3-1. Pojedynek obejrzało 2 640 widzów.

32. kolejka Austria - Bundesliga
2021-05-22 17:00 | Stadion: Lavanttal Arena | Widzów: 2546 | Arbiter: Markus Hameter
K. Yeboah 59',67'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 starć drużyna Wolfsberger wygrała 16 razy i zanotowała 15 porażek oraz cztery remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sturm Graz: Kelvinowi Kwartengowi w 11. i Jakobowi Jantscherowi w 25. minucie.

W 28. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Thorsten Röcher osłabiając tym samym drużynę Wolfsberger.

Wysiłki podejmowane przez zespół Wolfsberger w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Dejan Joveljić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Michael Liendl.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Wolfsberger.

W 54. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Wolfsberger Jonathan Scherzer. W 55. minucie Amadou Dante został zmieniony przez Gregory'ego Wüthricha.

Szybko po stracie gola zespół Sturmu Graz trafił do bramki rywala. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Kelvin Kwarteng.

W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kelvin Kwarteng ze Sturmu Graz. Asystę zaliczył Jon Gorenc.

Trener Wolfsberger wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adisa Jasica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Matthäus Taferner. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Mario Leitgeb z Wolfsberger. Chwilę później trener Sturmu Graz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Bekim Balaj, a murawę opuścił Kelvin Kwarteng.

W 80. minucie karnego dla Sturm Graz nie wykorzystał Bekim Balaj. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia ukarał żółtą kartką Daria Vizingera, zawodnika Wolfsberger. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Jon Gorenc Stankovič
54′ (samob.) Jonathan Scherzer
Amadou Dante55′
68′ Matthäus Taferner
Stefan Hierländer71′
68′ Christopher Wernitznig
Andreas Kuen77′
70′ Mario Leitgeb
Otar Kiteishvili
69′ Michael Liendl
Ivan Ljubic
28′ Thorsten Röcher
Kelvin Kwarteng Yeboah  59′, 67′ 11′ 71′
 36′ 68′ Dejan Joveljić
Jakob Jantscher25′ 77′
Alexander Kofler
Tobias Schützenauer
68′ Guram Giorbelidze
Samuel Stückler71′
Luka Lochoshvili
Gregory Kwesi Wüthrich55′
68′ Adis Jasic
Lukas Jäger77′
69′ Kai Lukas Stratznig
Dardan Shabanhaxhaj
Cheikhou Dieng
Bekim Balaj71′ 80′ (k.)
68′ 90′ Dario Vizinger
Philipp Huspek77′

Zespół Sturmu Graz był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Drużyna Wolfsberger zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Sturmu Graz przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Sturmu Graz w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.