Wolfsberger Athletik Club - SC Rheindorf Altach 3-0 (1-0). Liga austriacka - 17. kolejka Bundesligi

5 grudnia na Lavanttal Arena odbyło się spotkanie 17. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Wolfsberger i Rheindorf. Starcie zakończyło się zwycięstwem Wolfsberger 3-0.

E. Peretz 77'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół Rheindorf wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz pięć remisów.

Zespół Rheindorf od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Dominikowi Baumgartnerowi z drużyny gospodarzy. Była to 31. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez zespół Wolfsberger w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie bramkę zdobył Tai Baribo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Mario Leitgeb.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Wolfsberger.

W 53. minucie Dominik Reiter został zmieniony przez Atdhe Nuhiu. Trener Rheindorf wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Csabę Buktę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Noah Bischof.

W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Manuelowi Thurnwaldowi z Rheindorf. W 65. minucie w drużynie Rheindorf doszło do zmiany. Samuel Mischitz wszedł za Manuela Thurnwalda. Chwilę później trener Wolfsberger postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Cheikhou Dienga. Na boisko wszedł Thorsten Röcher, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w jedenastce Wolfsberger doszło do zmiany. Dario Vizinger wszedł za Taiego Bariba.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dario Vizinger wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wolfsberger, strzelając kolejnego gola w 70. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Matthäus Taferner.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wolfsberger w 77. minucie spotkania, gdy Eliel Peretz zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Dario Vizinger.

Między 78. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Wolfsberger: Matthäus Taferner, Eliel Peretz, Mario Leitgeb, na ich miejsce weszli: Sven Sprangler, Christopher Wernitznig, Kai Stratznig. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Hauduma, Johannesa Tartarottiego zajęli: Emanuel Schreiner, Mario Stefel. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Felix Strauß
31′ Dominik Baumgartner
David Bumberger
Luka Lochoshvili
Jan Zwischenbrugger
Amar Dedić
Sebastian Aigner
 77′ 79′ Eliel Peretz
Manuel Thurnwald63′ 65′
79′ Matthäus Taferner
Nosa Iyobosa Edokpolor
83′ Mario Leitgeb
Stefan Haudum78′
Michael Liendl
Johannes Tartarotti78′
67′ Cheikhou Dieng
Dominik Reiter53′
 38′ 67′ Tai Baribo
Noah Bischof53′
Manuel Kuttin
Jakob Odehnal
David Gugganig
Lukas Prokop
79′ Sven Michael Sprangler
Samuel Mischitz65′
83′ Kai Lukas Stratznig
Emanuel Schreiner78′
79′ Christopher Wernitznig
Mario Stefel78′
67′ Thorsten Röcher
Csaba Bukta53′
67′  70′ Dario Vizinger
Atdhe Nuhiu53′

Jedenastka Wolfsberger była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.