Wolfsberger Athletik Club - FC Salzburg 0-2 (0-1). Liga austriacka - 9. kolejka Bundesligi

W meczu 9. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 25 września, drużyna Wolfsberger przegrała z Salzburgiem 0-2 (0-1). Mecz na Lavanttal Arena obejrzało 3 023 widzów.

9. kolejka Austria - Bundesliga
2021-09-25 17:00 | Stadion: Lavanttal Arena | Widzów: 3023 | Arbiter: Josef Spurny
Wolfsberger Athletik Club
FC Salzburg
0
2
J. Onguéné 15'
N. Okafor 51'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków drużyna Salzburga wygrała 19 razy i zanotowała pięć porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Jérôme Onguéné wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salzburga, zdobywając bramkę w 15. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Luki Sučicia.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Davidowi Gugganigowi z drużyny gospodarzy. Była to 41. minuta spotkania. David Gugganig z Wolfsberger w 44. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 41. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Salzburga.

Drugą połowę drużyna Wolfsberger rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eliela Peretza wszedł Kai Stratznig.

Zespół Wolfsberger ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Noah Okafor. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystował Luka Sučić.

W 56. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Bernardowi z Salzburga. W 59. minucie za Michaela Liendla wszedł Cheikhou Dieng. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę dostał Mohamed Camara, zawodnik Salzburga.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Jérôme Junior Onguéné  15′
41′ 44′ David Gugganig
Bernardo Fernandes da Silva Junior56′
Luka Lochoshvili
Andreas Ulmer90′
46′ Eliel Peretz
Luka Sučić65′
Matthäus Taferner
Nicolas Seiwald
Mario Leitgeb
Brenden Russell Aaronson90′
59′ Michael Liendl
Mohamed Camara90′
77′ Tai Baribo
Antoine Joseph Emmanuel Bernède90′
46′ Kai Lukas Stratznig
Nicolás Capaldo Toboas65′
59′ Cheikhou Dieng
Junior Chukwubuike Adamu77′
77′ Dario Vizinger
Benjamin Šeško65′

Zespół Salzburga był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Drużyna Wolfsberger w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.