Wolfsberger - Admira Wacker Moedling 2-1 (1-1). Liga austriacka - 17. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 17. kolejki austriackiej Bundesligi, które rozegrane zostało 13 lutego, drużyna Wolfsberger wygrała z Admirą Wacker Moedling 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Lavanttal Arena.

A. Wooten 3'

Zespół Admiry Wacker Moedling przed meczem zajmował 11. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 starć jedenastka Wolfsberger wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Admiry Wacker Moedling w trzeciej minucie spotkania, gdy Andrew Wooten zdobył pierwszą bramkę. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Roman Kerschbaum.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Gustav Henriksson. Asystę przy bramce zanotował Sven Sprangler.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Wolfsberger: Dejanowi Joveljiciowi w 40. i Matthäusowi Tafernerowi w 45. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie kartkę obejrzał Thorsten Röcher z Wolfsberger. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Admiry Wacker Moedling doszło do zmiany. Luca Kronberger wszedł za Dominika Starkla.

A trener Wolfsberger wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cheikhou Dienga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Thorsten Röcher. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 69. minucie za Daria Vizingera wszedł Michael Liendl. W 73. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Wolfsberger przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie wynik ustalił Dejan Joveljić. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Asystę zaliczył Cheikhou Dieng.

W następstwie utraty gola trener Admiry Wacker Moedling postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Emanuela Aiwu i na pole gry wprowadził napastnika Maximiliana Breuniga, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Wolfsberger doszło do zmiany. Kai Stratznig wszedł za Matthäusa Tafernera. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Roman Kerschbaum, piłkarz gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Niko Datković
 17′ Gustav Niklas Henriksson
David Atanga
45′ 83′ Matthäus Taferner
Dominik Starkl61′
69′ Dario Vizinger
Emanuel Aiwu82′
 76′ 40′ Dejan Joveljić
Roman Kerschbaum90′
52′ 63′ Thorsten Röcher
Andrew Wooten  3′
Manuel Kuttin
Osman Hadžikić
Guram Giorbelidze
Lukas Rath
69′ 73′ (k.) Michael Liendl
Marcus Maier
83′ Kai Lukas Stratznig
Wilhelm Vorsager
Christopher Wernitznig
Maximilian Breunig82′
63′ Cheikhou Dieng
Erwin Hoffer
Amar Hodzic
Luca Kronberger61′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Wolfsberger, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Admiry Wacker Moedling w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.