Wolfsberger AC - LASK Linz 1-5 (0-4). Liga - 3. kolejka

W starciu 3. kolejki ADMIRAL Bundesliga, które rozegrane zostało 6 sierpnia, jedenastka Wolfsberger AC przegrała wysoko z LASK Linz 1-5 (0-4). Spotkanie odbyło się na Lavanttal-Arena.

W  starciu 3. kolejki  ADMIRAL Bundesliga, które rozegrane zostało 6 sierpnia, jedenastka Wolfsberger AC przegrała wysoko  z LASK Linz  1-5 (0-4). Spotkanie odbyło się na Lavanttal-Arena.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 meczów drużyna LASK Linz wygrała 11 razy i zanotowała pięć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna LASK Linz objęła prowadzenie. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Marin Ljubicic. W zdobyciu bramki pomógł Thomas Goiginger.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników LASK Linz w ósmej minucie spotkania, gdy Thomas Goiginger strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Keito Nakamura.

W 19. minucie arbiter ukarał kartkami Matthausa Tafernera z Wolfsberger AC i Branka Jovičicia z zespołu LASK Linz.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 21. minucie Marin Ljubicic po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-3. Asystę przy bramce zanotował Hong Hyeon-Seok.

Marin Ljubicic wywołał eksplozję radości wśród kibiców LASK Linz, strzelając kolejnego gola w 37. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Keita Nakamury.

W 45. minucie sędzia ukarał kartką Thorstena Röchera, piłkarza Wolfsberger AC.

Drugą połowę jedenastka Wolfsberger AC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maria Leitgeba, Simona Piesingera, Adisa Jasica, Taiego Bariba weszli Thierno Ballo, Raphael Schifferl, Michael Novak, Nikolaos Vergos.

W 58. minucie swoją czwartą bramkę w tym meczu zdobył Marin Ljubicic z LASK Linz. W 60. minucie Jonathan Scherzer został zmieniony przez Davida Gugganiga.

W tej samej minucie w zespole LASK Linz doszło do zmiany. Efthymios Koulouris wszedł za Marina Ljubicica.

Zawodnicy Wolfsberger AC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 61. minucie bramkę pocieszenia zdobył Michael Novak.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Hendrik Bonmann z drużyny Wolfsberger AC. Była to 75. minuta starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-5.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Wolfsberger AC, natomiast zawodnikom LASK Linz przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.