Turn- und Sportverein Prolactal Hartberg - Sportvereinigung Ried von 1912 1-1 (1-0). Liga - 32. kolejka

W starciu 32. kolejki ADMIRAL Bundesliga, które rozegrane zostało 20 maja, drużyna Hartberg zremisowała z SV Guntamatic Ried 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Profertil Arena Hartberg.

W  starciu 32. kolejki  ADMIRAL Bundesliga, które rozegrane zostało 20 maja, drużyna Hartberg zremisowała  z SV Guntamatic Ried  1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Profertil Arena Hartberg.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków drużyna Hartberg wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Hartberg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie Donis Avdijaj dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy golu zanotował Okan Aydin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hartberg.

W 58. minucie Nene Dorgeles zastąpił Seifedina Chabbiego. W 64. minucie Dario Tadić został zmieniony przez Setha Paintsila, a za Tobiasa Kainza wszedł na boisko Philipp Sturm, co miało wzmocnić drużynę Hartberg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juliana Wiessmeiera na Leo Mikicia.

Zawodnicy SV Guntamatic Ried nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie wynik ustalił Seifedin Chabbi.

Jedyną kartkę w meczu dostał Youba Diarra z Hartberg. Była to 75. minuta pojedynku. Po chwili trener Hartberg postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Matyję Horvata wszedł Michael Steinwender, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Hartberg utrzymać remis. W tej samej minucie Okan Aydin został zmieniony przez Noela Niemanna, co miało wzmocnić drużynę Hartberg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ante Bajica na Murata Satina oraz Philippa Pomera na Feliksa Seiwalda.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Sędzia nie ukarał piłkarzy SV Guntamatic Ried żadną kartką, natomiast zawodnikom Hartberg przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.