Turn- und Sportverein Prolactal Hartberg - FC Red Bull Salzburg 0-2 (0-0). Liga - 3. kolejka

W starciu 3. kolejki ADMIRAL Bundesliga, które rozegrane zostało 6 sierpnia, zespół Hartberg przegrał z Red Bull Salzburgiem 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Profertil Arena Hartberg.

W  starciu 3. kolejki  ADMIRAL Bundesliga, które rozegrane zostało 6 sierpnia, zespół Hartberg przegrał  z Red Bull Salzburgiem  0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Profertil Arena Hartberg.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Red Bull Salzburga wygrał aż 10 razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Strahini Pavloviciowi z Red Bull Salzburga. Była to 40. minuta spotkania.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 50. minucie Fernando dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drużyna Hartberg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Red Bull Salzburga, zdobywając kolejną bramkę. W 61. minucie wynik na 0-2 podwyższył Nicolas Capaldo. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Maximilian Wöber.

W 64. minucie Fernando został zmieniony przez Noaha Okafora. Między 64. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Red Bull Salzburga: Maurits Kjaergaard, Nicolas Capaldo, Benjamin Šeško, Strahinja Pavlović, na ich miejsce weszli: Antoine Bernede, Mamady Diambou, Roko Šimić, Andreas Ulmer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daria Tadicia, Lukasa Fadingera, Tobiasa Kainza zajęli: Okan Aydin, Albert Ejupi, Mario Kropfl. Między 77. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Red Bull Salzburga i jedną drużynie przeciwnej.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mamady Diambou z zespołu Red Bull Salzburga i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 84. minucie. W 90. minucie w drużynie Hartberg doszło do zmiany. Manfred Gollner wszedł za Jürgena Heila. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Zespół Red Bull Salzburga zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Red Bull Salzburga, natomiast piłkarzom Hartberg pokazał jedną żółtą.

Zespół Hartberg w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Red Bull Salzburga w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.