TSV Hartberg - WSG Swarovski Tirol 1-0 (0-0). Liga austriacka - 16. kolejka Bundesligi

W meczu 16. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 23 lutego, drużyna Hartberg wygrała ze WSG Wattens 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na PROfertil ARENA.

R. Rep 68'

Jedenastka Hartberg przed meczem zajmowała dziewiąte miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hartberg: Thomasowi Rotterowi w 19. i Tobiasowi Kainzowi w 27. minucie.

Na drugą połowę zespół Hartberg wyszedł w zmienionym składzie, za Thomasa Rottera, Marca Schmerböcka weszli Christian Klem, Rajko Rep. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Schnegga ze WSG Wattens, a w 65. minucie Jürgena Heila z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Hartberg zdobył Rajko Rep w 68. minucie. W 69. minucie Dario Tadić zastąpił Seifedina Chabbiego.

W następstwie utraty gola trener WSG Wattens postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Benjamina Prantera i na pole gry wprowadził napastnika Tobiasa Anselma, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy WSG Wattens: Johannes Naschberger, Renny Smith, a na ich miejsce weszli Žan Rogelj, David Schnegg. A kibice Hartberg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juliusa Ertlthalera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Sascha Horvath.

W 81. minucie David Gugganig został zmieniony przez Brunona Soaresa, a za Floriana Riedera wszedł na boisko Florian Toplitsch, co miało wzmocnić jedenastkę WSG Wattens. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jürgena Heila na Matyję Horvata. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Feliksa Luckenedera z Hartberg, a w 83. minucie Brunona Soaresa z drużyny przeciwnej.

Ferdinand Oswald
65′ 82′ Jürgen Heil
Fabian Koch
19′ 46′ Thomas Rotter
Raffael Behounek
82′ Felix Luckeneder
David Gugganig81′
Manfred Gollner
David Schnegg63′ 72′
27′ Tobias Kainz
Athanasios Petsos
46′ Marc Andre Schmerböck
Žan Rogelj72′
Florian Flecker
Nemanja Celic
Bakary Nimaga
Florian Rieder81′
79′ Sascha Horvath
Benjamin Pranter71′
69′ Dario Tadić
Nikolai Baden Frederiksen
Raphael Lukas Sallinger
Benjamin Ozegovic
46′ Christian Klem
Stefan Hager
79′ Julius Ertlthaler
Bruno Gabriel Soares81′ 83′
82′ Matija Horvat
Johannes Naschberger72′
Lukas Ried
Renny Piers Smith72′
69′ Seifedin Chabbi
Florian Toplitsch81′
46′  68′ Rajko Rep
Tobias Anselm71′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Hartberg otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.