TSV Hartberg - SV Ried 1-1 (1-1). Liga austriacka - 18. kolejka Bundesligi

20 lutego na PROfertil ARENA odbyło się starcie 18. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Hartberg i Ried. Mecz zakończył się remisem 1-1.

S. Nutz 3'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Ried.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ried w trzeciej minucie spotkania, gdy Stefan Nutz strzelił pierwszego gola.

Piłkarze Hartberg odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie wynik ustalił Dario Tadić. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Manfred Gollner.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Hartberg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juliusa Ertlthalera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Andreas Lienhart. W 63. minucie Lukas Ried zastąpił Jürgena Heila.

Po chwili trener Ried postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Daniel Offenbacher, a murawę opuścił Julian Wießmeier. Od 69 minuty boisko opuścili zawodnicy Hartberg: Sascha Horvath, Dario Tadić, Tobias Kainz, na ich miejsce weszli: Marc Schmerböck, Seifedin Chabbi, Stefan Rakowitz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patricka Schmidta, Michaela Lerchera, Marca Grülla zajęli: Bernd Gschweidl, Constantin Reiner, Patrick Möschl. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Florianowi Fleckerowi z Hartberg. Była to 74. minuta spotkania.

Samuel Sahin-Radlinger
63′ Andreas Lienhart
Ante Bajic
88′ Tobias Kainz
Marcel Ziegl
79′ Sascha Horvath
Michael Lercher90′
74′ Florian Flecker
Julian Wießmeier69′
Bakary Nimaga
Stefan Nutz  3′
63′ Lukas Ried
Patrick Schmidt69′
 28′ 79′ Dario Tadić
Marco Grüll90′
Raphael Lukas Sallinger
Lukas Gütlbauer
63′ Julius Ertlthaler
Manuel Kerhe
63′ Jürgen Heil
Constantin Reiner90′
Matija Horvat
Patrick Möschl90′
88′ Stefan Rakowitz
Daniel Offenbacher69′
79′ Seifedin Chabbi
Nikola Stosic
79′ Marc Andre Schmerböck
Bernd Gschweidl69′

Przewaga zespołu Hartberg w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Ried żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Ried w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.