TSV Hartberg - SC Rheindorf Altach 2-1 (1-1). Liga austriacka - 28. kolejka Bundesligi

27 kwietnia na PROfertil ARENA odbyło się spotkanie 28. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Hartberg i Rheindorf. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hartberg 2-1.

D. Maderner 9'

Drużyna Rheindorf przed meczem zajmowała piąte miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć drużyna Rheindorf wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rheindorf w dziewiątej minucie spotkania, gdy Daniel Maderner strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Manfred Fischer.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Tobias Kainz. Przy zdobyciu bramki pomógł Sascha Horvath.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rheindorf: Danielowi Madernerowi w 27. i Marcowi Meilingerowi w 37. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania sędzia przyznał kartkę Tobiasowi Kainzowi z Hartberg. W trakcie przerwy trener Hartberg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Seifedin Chabbi, a murawę opuścił Andreas Lienhart.

Drugą połowę jedenastka Rheindorf rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marca Meilingera wszedł Csaba Bukta. Trener Rheindorf wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samuela Ouma. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alain Wiss. W 64. minucie Daniel Maderner został zastąpiony przez Maria Stefla.

W 71. minucie kartką został ukarany Manfred Gollner, zawodnik Hartberg.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Hartberg przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie Lukas Ried dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy bramce zanotował Rajko Rep.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Hartberg doszło do zmiany. Jürgen Heil wszedł za Rajka Repa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Martin Kobras
46′ Andreas Lienhart
Manuel Thurnwald81′
71′ Manfred Gollner
Berkay Tolga Dabanlı
 22′ 46′ 65′ Tobias Kainz
Aljaž Casar
81′ Sascha Horvath
Marco Meilinger37′ 46′
86′ Rajko Rep
Manfred Fischer
Matija Horvat
Alain Wiss64′
65′ Dario Tadić
Daniel Maderner  9′ 27′ 64′
Raphael Lukas Sallinger
Tino Casali
Thomas Rotter
Anderson dos Santos Gomes
65′ Julius Ertlthaler
Emir Karic81′
86′ Jürgen Heil
Samuel Yves Oum Gouet64′
65′ Stefan Rakowitz
Mario Stefel64′
81′  85′ Lukas Ried
Johannes Tartarotti
46′ Seifedin Chabbi
Csaba Bukta46′

Jedenastka Hartberg była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Rheindorf w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.