TSV Hartberg - SC Rheindorf Altach 1-2 (0-2). Liga austriacka - 2. kolejka Bundesligi

W meczu 2. kolejki austriackiej Bundesligi, który rozegrany został 31 lipca, drużyna Hartberg przegrała z Rheindorf 1-2 (0-2). Mecz na PROfertil ARENA obejrzało 2 132 widzów.

2. kolejka Austria - Bundesliga
2021-07-31 17:00 | Stadion: PROfertil ARENA | Widzów: 2132 | Arbiter: Gerhard Grobelnik
S. Križman 28'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna Rheindorf wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Berkayowi Dabanlı z zespołu gości. Była to druga minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rheindorf w 16. minucie spotkania, gdy Manuel Thurnwald strzelił pierwszego gola.

Drużyna Hartberg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Sandi Križman. Asystę przy golu zaliczył Dominik Reiter.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Hartberg wyszła w zmienionym składzie, za Manfreda Gollnera, Philippa Sturma weszli Thomas Kofler, Seth Paintsil. W 62. minucie sędzia przyznał kartkę Stefanowi Haudumowi z Rheindorf.

W 63. minucie Dominik Reiter został zmieniony przez Marca Meilingera. W tej samej minucie trener Rheindorf postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Sandiego Križmana wszedł Philipp Netzer, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Między 64. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

W 74. minucie David Stec został zmieniony przez Philippa Erhardta, a za Feliksa Luckenedera wszedł na boisko Thomas Rotter, co miało wzmocnić jedenastkę Hartberg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Nussbaumera na Lukasa Prokopa.

Mimo że zespół Hartberg nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 111 ataków oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Dario Tadić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Thomas Rotter.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku sędzia ukarał kartką René Swetego, piłkarza gospodarzy. Jedenastce Hartberg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Rheindorf.

Tadić
90′ René Swete
Tino Casali
74′ David Stec
Manuel Thurnwald  16′
Mario Sonnleitner
Berkay Tolga Dabanlı2′
76′ Felix Luckeneder
Jan Zwischenbrugger64′
46′ Manfred Gollner
Emanuel Schreiner89′
Tobias Kainz
Stefan Haudum62′
Marc Andre Schmerböck
Dominik Reiter63′
46′ Philipp Sturm
Daniel Nussbaumer76′
Jürgen Heil
Felix Strauß
Sascha Horvath
Sandi Križman  28′ 63′
 81′ Dario Tadić
Atdhe Nuhiu73′ 88′
Raphael Lukas Sallinger
Jakob Odehnal
46′ Thomas Kofler
Philipp Netzer63′
Michael John Lema
Lukas Prokop76′
76′ Thomas Rotter
Sebastian Aigner88′
74′ Philipp Erhardt
Noah Bischof89′
Matija Horvat
Johannes Tartarotti
46′ Seth Paintsil
Marco Meilinger63′ 79′

Przewaga zespołu Hartberg w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy Hartberg obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Rheindorf w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.