TSV Hartberg - Linzer Athletik Sport Klub 2-1 (0-0). Liga austriacka - 16. kolejka Bundesligi

28 listopada na PROfertil ARENA odbyło się spotkanie 16. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Hartberg i LASku. Mecz zakończył się zwycięstwem Hartberg 2-1.

M. Karamoko 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół LASku wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Już w pierwszych minutach zespół LASku próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thomasa Rottera z Hartberg, a w 38. minucie Floriana Fleckera z drużyny przeciwnej.

W 57. minucie sędzia przyznał kartkę Manfredowi Gollnerowi z drużyny gospodarzy. Po chwili trener Hartberg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Noela Niemanna. Na boisko wszedł Seth Paintsil, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w jedenastce Hartberg doszło do zmiany. Michael Steinwender wszedł za Marcela Schantla. Chwilę później trener LASku postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Hong Hyeon-seok, a murawę opuścił Thomas Goiginger. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Matyję Horvata, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hartberg w 71. minucie spotkania, gdy Dario Tadić zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Jürgen Heil.

W 75. minucie Keito Nakamura został zmieniony przez Alexandra Schmidta.

Mimo że zespół LASku nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 135 ataków oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Mamoudou Karamoko.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Bramkę na 2-1 zdobył po raz drugi w czwartej minucie doliczonego czasu gry Dario Tadić.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Alexander Schlager
66′ Marcel Schantl
Florian Flecker38′ 76′
Mario Sonnleitner
Jan Boller
36′ Thomas Rotter
Philipp Wiesinger
57′ Manfred Gollner
Marvin Potzmann
Tobias Kainz
James Robert Holland
66′ Noel Niemann
Thomas Goiginger67′
Donis Avdijaj
Keito Nakamura75′
68′ Matija Horvat
Peter Michorl82′
Jürgen Heil
Sascha Horvath
 71′, 90′ Dario Tadić
Felix Luckeneder
66′ Michael Steinwender
Husein Balić
Philipp Erhardt
Hyeon-seok Hong67′
Jürgen Lemmerer
Andreas Gruber82′
66′ Seth Paintsil
Alexander Schmidt75′

Piłkarze Hartberg obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół LASku w drugiej połowie dokonał czterech zmian.