SV Ried - Wolfsberger Athletik Club 0-4 (0-2). Liga austriacka - 20. kolejka Bundesligi

7 marca na josko ARENA w Ried Im Innkreisie odbył się pojedynek 20. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Ried i Wolfsberger. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wolfsberger 4-0.

T. Röcher 90'

Drużyna Ried przed meczem zajmowała 10. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 starć jedenastka Ried wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Dario Vizinger. Przy strzeleniu gola pomógł Dejan Joveljić.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wolfsberger w 13. minucie spotkania, gdy Michael Liendl zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stefana Nutza z Ried, a w 43. minucie Kaiego Stratzniga z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Ried rozpoczął w zmienionym składzie, za Ante Bajica wszedł Patrick Schmidt. Także drużyna Wolfsberger rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michaela Novaka wszedł Mario Pavelić. W 53. minucie Alexander Kofler został zmieniony przez Manuela Kuttina.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dejan Joveljić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wolfsberger, strzelając kolejnego gola w 56. minucie starcia. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Jonathan Scherzer.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Dariowi Vizingerowi z Wolfsberger. Była to 61. minuta spotkania. Chwilę później trener Wolfsberger postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Christopher Wernitznig, a murawę opuścił Lukas Schöfl. A kibice Ried nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bernda Gschweidla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Michael Lercher.

Między 64. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ried: Julian Wießmeier, Patrick Möschl, Constantin Reiner, na ich miejsce weszli: Nikola Stosic, Marcel Canadi, Manuel Kerhe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dejana Joveljicia, Daria Vizingera zajęli: Thorsten Röcher, Eliel Peretz.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej czwartej minucie meczu skutecznym uderzeniem popisał się Thorsten Röcher. Bramka padła po podaniu Michaela Liendla.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Dominik Baumgartner
76′ Constantin Reiner
Gustav Niklas Henriksson
64′ Michael Lercher
Jonathan Scherzer
46′ Ante Bajic
Lukas Schöfl61′
Marcel Ziegl
Matthäus Taferner
64′ Patrick Möschl
Michael Liendl  13′ (k.)
18′ Stefan Nutz
Kai Lukas Stratznig43′
64′ Julian Wießmeier
Dario Vizinger  9′ 61′ 76′
Marco Grüll
Dejan Joveljić  56′ 76′
Lukas Gütlbauer
Manuel Kuttin53′
76′ Manuel Kerhe
Guram Giorbelidze
64′ Marcel Canadi
Luka Lochoshvili
64′ Nikola Stosic
Mario Pavelić46′
64′ Bernd Gschweidl
Eliel Peretz76′
Seth Paintsil
Christopher Wernitznig61′
46′ Patrick Schmidt
Thorsten Röcher76′  90′

Piłkarze Ried dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.