SV Ried - SC Rheindorf Altach 0-0. Liga austriacka - 25. kolejka Bundesligi

17 kwietnia na josko ARENA w Ried Im Innkreisie odbyło się spotkanie 25. kolejki austriackiej Bundesligi pomiędzy drużynami Ried i Rheindorf. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

25. kolejka Austria - Bundesliga
2021-04-17 17:00 | Stadion: josko ARENA | Arbiter: Walter Altmann
SV Ried
SC Rheindorf Altach
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Ried wygrała aż 15 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko siedem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał kartkę Nosie Edokpolorowi z drużyny gości.

Po chwili trener Rheindorf postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 16. minucie na plac gry wszedł Daniel Maderner, a murawę opuścił Chinedu Obasi. W 35. minucie arbiter ukarał kartką Kennedy'ego Boatenga, zawodnika gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Ried rozpoczął w zmienionym składzie, za Bernda Gschweidla wszedł Marcel Canadi. Trener Ried wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Murata Şatina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Ante Bajic.

W 73. minucie Marco Meilinger zastąpił Daniela Nussbaumera. W tej samej minucie Stefan Haudum został zmieniony przez Aljaža Casara, co miało wzmocnić drużynę Rheindorf. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Nutza na Markusa Lacknera w 90. minucie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na osiem minut przed zakończeniem meczu, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Manfredowi Fischerowi i Samuelowi Sahinowi-Radlingerowi.

SV Ried
82′ Samuel Sahin-Radlinger
Martin Kobras
Luca Emanuel Meisl
Emir Karic
Thomas Reifeltshammer
Berkay Tolga Dabanlı
35′ Kennedy Kofi Boateng
David Bumberger
Matthias Gragger
Nosa Iyobosa Edokpolor6′
66′ Ante Bajic
Philipp Netzer
Marcel Ziegl
Manfred Fischer82′
90′ Stefan Nutz
Stefan Haudum73′
Julian Wießmeier
Samuel Yves Oum Gouet
46′ Bernd Gschweidl
Marco Meilinger73′
Marco Grüll
Chinedu Ogbuke Obasi16′
Lukas Gütlbauer
Tino Casali
90′ Markus Lackner
Aljaž Casar73′
Constantin Reiner
Anderson dos Santos Gomes
46′ Marcel Canadi
Johannes Tartarotti
Daniel Offenbacher
Alain Wiss
66′ Murat Şatin
Daniel Maderner16′
Patrick Schmidt
Daniel Nussbaumer73′

Przewaga zespołu Rheindorf w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.